Od pewnego czasu w MMA i nie tylko panuje ogromne zamieszanie, a to wszystko z powodu koronawirusa, który daje się we znaki wszystkim zawodnikom. Jednym z nich jest Khabib, który musiał zawiesić treningi w USA i przenieść się do rodzinnego domu w Dagestanie.

Jak donosi sam ojciec Khabiba, nie przeszkodzi to w przygotowaniach syna do walki:

„Khabib jest już w domu. Wrócił stamtąd na czas. Będzie przebywał tylko w domu. To nie jest problem bo od 1992 roku mam w domu własne miejsce do trenowania. Byliśmy w Kalifornii do samego końca, ale kiedy ogłoszono tam stan wyjątkowy, nie było sensu żeby dłużej tam przebywał.”

„Khabib dalej ciężko trenuje, jest w naprawdę dobrej formie. Czekamy, gdzie i kiedy lecieć. Naprawdę chcemy wiedzieć, gdzie odbędzie się ta walka. Czekaliśmy na nią 5 lat. 5 razy ją ogłaszano. Wyobrażasz sobie, jak bardzo chcemy aby do niej doszło?”

Ojciec mistrza wagi lekkiej podkreśla również ogrom tej walki i nawet określa starcie jako największe w historii:

,,To największa walka w historii UFC. Obaj mają po 12 zwycięstw z rzędu, obaj od wielu lat są niepokonani w MMA. W historii organizacji UFC nigdy nie było jeszcze takiego starcia.”

Według podanych informacji Dagestańczykowi będą towarzyszyli jego sparingpartnerzy jak Islam Makachev czy Umar Nurmagomedov, którzy także dotarli do Dagestanu:

Potrzebujemy minimum 8 osób żeby się przygotować. Będzie to ta sama szóstka zawodników która była z nim w USA oraz doświadczeni Shamil Zavurov i Magomedrasul Khasbulaev.

Ojciec, a zarazem trener mistrza wyraża dużą chęć aby walka odbyła się w Rosji:

„Do walki mogło by dojść w Rosji bez udziału kibiców. Mamy miasta, w których można by było przeprowadzić to wydarzenie. W wielu miejscach w Rosji są osoby gotowe zorganizować tę walkę. Na przykład promotor boksu Vladimir Khryunov. Dodatkowo w Rosji w przeciwieństwie do innych mocarstw, w tym momencie mniej ludzi cierpi z powodu koronawirusa. Nie możemy organizować walki z dużą liczbą osób na hali więc duży obiekt nie byłby nawet potrzebny.”

Myślicie, że zmiana miejsca treningów wpłynie na formę aktualnego mistrza?

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment