Była mistrzyni FEN kontra była zawodniczka UFC na gali Bellator w Paryżu

Na pierwszej w tym roku gali Bellator MMA we Francji dojdzie do starcia w kobiecej wadze piórkowej. W oktagonie na przeciw siebie staną była mistrzyni FEN oraz była zawodniczka UFC.

Już 17 maja, amerykańska organizacja Bellator MMA po raz pierwszy w tym roku odwiedzi ze swoim wydarzeniem Paryż. W tamtejszej Accor Arenie, swój drugi pojedynek pod ich sztandarem stoczy dobrze znana polskim kibicom zawodniczka.

Ekaterina Shakalova (8-1) po raz pierwszy w naszym kraju zawalczyła przy okazji gali Babilon MMA 19, kiedy to rozprawiła się z Różą Gumienną. Zaledwie miesiąc później, Ukrainka przedstawiona została jako nowa zawodniczka FightExclusiveNight gdzie zadebiutowała w marcu 2021 roku. Po dwóch odniesionych zwycięstwach, na FEN 38 Shakalova zmierzyła się o zwakowany pas kobiecej dywizji koguciej i zdobyła go, pokonując swoją przeciwniczkę w pierwszej rundzie a nieco ponad rok później – zadebiutowała w barwach Bellator MMA zwyciężając swoje pierwsze starcie.

Na nadchodzącej gali Bellator Champion Series w Paryżu, 26-latka skrzyżuje rękawice z Aspen Ladd (11-5). Amerykanka znana jest głównie ze swoich pojedynków dla największej światowej organizacji – UFC, gdzie występowała w latach 2017-2022 i stoczyła tam łącznie 8 walk. Po wielu problemach związanych ze zbijaniem wagi do limitu kategorii koguciej, Ladd zdecydowała się przenieść do innego światowego giganta – PFL, do którego od 2023 roku należy również Bellator.

 

Dodaj komentarz