Wielkie starcie na szczycie kategorii lekkiej UFC już w niedziele!

13 grudnia odbędzie się gala UFC 256, co-main eventem będzie pojedynek między Tonym Fergusonem (25-4) a Charlesem Oliveirą (29-8).

„El Cucuy” jest po przegranej z Justinem Gaethje (22-3), przed owym starciem Amerykanin był niepokonany od 2012 roku. Jego przeciwnik jest bez porażki od siedmiu walk i w ostatnich miesiącach szturmem wdarł się do czołówki kategorii lekkiej w UFC. Brazylijczyk jest znany z kończenia swoich walk przed czasem. „Do Bronx” dominuje swoich przeciwników, po czym ich poddaje lub nokautuje. Przed Fergusonem stoi ogromna presja – zawodnik jest uważany za faworyta mimo to mogłoby się wydawać, że „El Cucuy” nie wrócił do pełnej dyspozycji po licznych kontuzjach. Widowiskowo walczący Oliveira prezentuję najlepszą formę w karierze, co może być prognostykiem na weekendowe widowisko. Zwycięzca pojedynku dostanie szansę zawalczenia o pas. Obaj zawodnicy mają wiele do udowodnienia, lecz to na Fergusonie ciąży większa presja. Pewne jest, że walka dostarczy wielu emocji i lepiej podczas niej nie mrugać.

Walką wieczoru będzie starcie o pas kategorii muszej między Deivesonem Figueiredo (20-1) a Brandonem Moreno (18-5-1). Na karcie UFC 256 znalazły się również takie nazwiska jak : Renato Moicano (14-3-1), Ronaldo Souza (26-8), Junior dos Santos (21-8) czy Kevin Holland (20-5).

Dodaj komentarz