Typowanie KSW 60!

Już dziś jubileuszowa gala spod skrzydeł KSW. W rozpisce znajdziemy dwie walki mistrzowskie oraz wiele emocjonujących pojedynków. W artykule przedstawimy Wam nasze predykcje na nadchodzące starcia.

Phil De Fries (19-6) vs. Tomasz Narkun (18-3)

Tymon: W walce wieczoru zobaczymy rewanżowe starcie na szczycie kategorii ciężkiej pomiędzy Tomaszem Narkunem, a broniącym pasa Philem De Friesem. Zawodnik z Anglii będzie miał nie tylko ogromną przewagę kilogramów, ale również tę psychologiczną. Nie jest tajemnicą, że Brytyjczyk będzie dążył do walki w parterze, gdyż tam najlepiej się odnajduje i w tej płaszczyźnie najefektywniej wykorzysta ponad 18kg przewagi. Co jednak ma do zaoferowania Polak? Na pewno będzie zawodnikiem szybszym i dynamiczniejszym. Spodziewam się dużej ilości zrywów ze strony Narkuna w stójce. Nie jest tajemnicą, że walcząc  z pleców skończy tak samo jak w pierwszej walce. Także wykluczam tutaj możliwość poddania tak świetnego (cięższego i silniejszego) Anglika zważając na jego umiejętności parterowe. Co ciekawe obaj zawodnicy nie przegrali nigdy przez poddanie. Ostatecznie wydaję mi się, że walka będzie zbliżona do pierwszego starcia. Po ponownie jednostronnym, 25 minutowym pojedynku usłyszymy AND STILL.

Phil De Fries: Filip, Piotr, Konrad, Kuba, Bartosz, Tymon, Olek, Patryk

Tomasz Narkun: Rafał

 

Marian Ziółkowski (22-8-1) vs. Maciej Kazieczko (7-1)

Piotr: Dla zawodnika WCA będzie to pierwsza obrona pasa kategorii lekkiej. Maciej praktycznie od samego początku zawodowej kariery walczy dla największej polskiej organizacji. Z 6 pojedynków dla europejskiego giganta wygrał 5, a tylko raz musiał uznać wyższość Gracjana Szadzińskiego. Za Marianem przemawia bardzo duże doświadczenie, stoczył już 30 starć, zaś do klatki KSW wchodził pięciokrotnie. ‘Golden Boy’ będzie systematycznie rozbijał swojego rywala korzystając ze swojej przewagi zasięgu, znany jest bowiem ze swojej chłodnej głowy podczas walki i wysokiego „fighting IQ”. Defensywne zapasy na wysokim poziomie pozwolą mu utrzymać walkę w stójce, w której stopniowo będzie dominował swojego rywala.

Marian Ziółkowski: Piotr, Konrad, Kuba, Rafał, Bartosz, Tymon, Olek

Maciej Kazieczko: Filip, Patryk

 

Izu Ugonoh (1-0) vs. Marek Samociuk (2-1)

Konrad: Ciężko oceniać Izu Ugonoha w MMA, ponieważ jego pierwsza walka w tej formule nie potrwała zbyt długo. Na pewno wiemy, że jest znakomitym pięściarzem. Marek Samociuk będzie chciał sprowadzić rywala do parteru, bo już kilkukrotnie kończył w tej płaszczyźnie swoich przeciwników. Samociuk lubi wchodzić też w wymiany, w których opuszcza gardę, co doświadczony stójkowicz w postaci Ugonoha powinien wykorzystać. Uważam, że Samociuk ma duże szanse na skontrolowanie Izu w parterze, lecz w walce z Dominguosem widzieliśmy, że reprezentant WCA potrafi wstać z tej płaszczyzny. Już dziś zobaczymy czy Samociukowi uda się wywrócić przeciwnika. Moim zdaniem Izu będzie czekać na szarżę Marka i gdy ten popełni błąd, Ugonoh wykorzysta brak gardy i ustrzeli Samociuka.

Izu Ugonoh: Piotr, Konrad, Rafał, Bartosz, Tymon, Olek, Patryk

Marek Samociuk: Filip, Kuba

 

Patryk Kaczmarczyk (6-0) vs. Michał Sobiech (4-0)

Filip: Dla obu zawodników będzie to debiut w organizacji KSW. Obaj są niepokonani i dzisiejszego wieczora, w którymś z rekordów pojawi się „jedynka”. Zarówno styl walki Kaczmarczyka jak i Sobiecha jest ciekawy dla oka. Nie zabraknie efektownych wymian i ekwilibrystycznych akcji. Radomianin wielokrotnie prezentował ciekawe kombinacje, które ma do zaoferowania. Sobiech dał jedną z piękniejszych walk w programie „Tylko Jeden”, z którego został wykluczony z powodu kontuzji nosa. Mimo braku zwycięstwa w telewizyjnym show, otrzymał angaż w KSW za świetne widowisko, które zagwarantował telewidzom. Patrząc na poprzednich rywali obu zawodników – to Kaczmarczyk ma na rozkładzie większe nazwiska. Poza doświadczeniem, wydaje się, że umiejętności stójkowe Patryka są na wyższym poziomie. Jeśli walka trafi do parteru to reprezentant RKT także powinien mieć przewagę. Zapowiada się krwawy pojedynek, podczas którego lepiej nie mrugać. Rezultat starcia powinien powędrować na korzyść Kaczmarczyka, który pozostanie niepokonany.

Patryk Kaczmarczyk: Filip, Piotr, Konrad, Kuba, Rafał, Bartosz, Tymon, Olek, Patryk

Michał Sobiech:

 

Pozostałe walki:

Adrian Dudek (5-1) : Rafał, Patryk

Aleksandar Ilić (12-4) : Filip, Piotr, Konrad, Kuba, Bartosz, Tymon, Olek

 

Krzysztof Klaczek (12-6) :

Vojto Barborik (12-1) : Filip, Piotr, Konrad, Kuba, Rafał, Bartosz, Tymon, Olek, Patryk

 

Aleksandra Rola (3-1) : Tymon

Karolina Wójcik (7-2) : Filip, Piotr, Konrad, Kuba, Rafał, Bartosz, Olek, Patryk

 

Kacper Koziorzębski (7-3) : Filip, Piotr, Konrad, Kuba, Rafał, Bartosz, Tymon, Olek, Patryk

Ion Surdu (10-3) :

 

Jakub Wikłacz (10-3-1) : Filip, Konrad, Rafał, Bartosz, Tymon, Patryk

Patryk Surdyn (5-1) : Piotr, Kuba, Olek

 

Dodaj komentarz