Mateusz Gamrot – kariera w pigułce!

Mateusz Gamrot to czołowy, europejski zawodnik oraz najlepszy lekki w Polsce, gdzie toczył swoje boję. Jakie osiągnięcia ma w grapplingu oraz zapasach? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule.

 

’Gamer’ to zawodnik, który urodził się w Bielsku-Białej, jednak szybko przeprowadził się do Kudowy – Zdrój. W wieku gimnazjalnym przeniósł się do Milicza, żeby rozwijać się w zapasach, w wieku 20 lat ponownie zmienił miejsce zamieszkania, tym razem padło na Poznań.

Przygoda z MMA

Od 2011 trenuje MMA, swoje pierwsze kroki stawiał pod okiem mistrza świata w zapasach, trenera Andrzeja Kościelskiego. W 2012 r. zdobył złoty medal mistrza Europy w amatorskim MMA, który rok później obronił, zdobywając złoto, oba wydarzenia odbyły się w Budapeszcie. W zawodowym MMA zadebiutował 4 lutego 2012 r. na gali, XFS – Night of Champions. W debiucie przed czasem odprawił rywala pochodzącego z Czeczeni – Arbiego Szamajewa. Dla organizacji XFS stoczył jedynie dwa pojedynki, jeden wygrał przez poddanie drugi przez jednogłośną decyzję sędziowską. Nadszedł debiut dla KSW, już w pierwszej walce dla polskiego giganta podjął bardziej doświadczonego Mateusza Zawadzkiego. 'Gamer’ wygrał ten pojedynek przez TKO (Narożnik przerwał walkę), w drugiej walce pokonał byłego zawodnik UFC – André Winner. Wygrał następne pięć walk z rzędu i dostał szansę walki o pas, którą świetnie wykorzystał. Gamrot wypunktował groźnego Francuza – Mansoura Barnaoui, zdobywając tytuł mistrza wagi lekkiej KSW. Obronił go trzy razy i przeszedł dywizje niżej po pas kategorii piórkowej, który zdobył, wygrywając na pełnym dostanie z Kleberem Koike Erbstem. Po tym pojedynku Gamer zrobił przerwę od startów, nie widzieliśmy go w klatce prawie dwa lata. Po powrocie wygrał po raz drugi z Normanem Parke oraz obronił pas mistrzowski z Marianem Ziółkowskim.


Debiut w UFC

17 września podpisał kontrakt z UFC. Podczas debiutu przegrał przez kontrowersyjną decyzję z Guramem Kutateladze. Zawodnicy zostali nagrodzeni bonusem za walkę wieczoru. 10 kwietnia 2021 r. wszedł ponownie do klatki UFC, znokautował wówczas Scotta Holtzmana w drugiej rundzie, zgarniając za to drugi bonus. 13 lipca 2021 wrócił do oktagonu, pobijając rekord najszybszej kimury w historii UFC, która poddał weterana UFC, Jeremy’ego Stephensa.Gamrot w swojej karierze pokonywał takich rywali jak:

Marian Ziółkowskim.
Norman Parke.
Mansur Barnaoui.
Jeremy Stephens.
Scott Holtzman.

 

M.S

Dodaj komentarz