Dana White potwierdza, kto będzie kolejnym rywalem Jana Błachowicza!

Dana White potwierdził, że pretendentem do tytułu UFC w wadze półciężkiej, a zarazem rywalem naszego wybitnego rodaka Jana Błachowicza będzie Israel Adesanya. Przymierzany do starcia o pas był ostatnio również Glover Teixeira, jednak to nie on dostanie szansę zdobycia pasa w kolejnym pojedynku!

Adesanya znokautował Paulo Costę i obronił mistrzowski pas kategorii średniej podczas gali UFC 253 we wrześniu, natomiast Jan Błachowicz znokautował Dominicka Reyesa i zdobył zwakowany pas UFC w wadze półciężkiej. Po gali UFC 253, White zaskoczył wielu fanów i media, gdy powiedział, że organizacji spodobała się wizja Adesanyi toczącego pojedynek w kategorii do 205 funtów (93kg), by zmierzyć się z Blachowiczem i stanąć przed szansą zostania podwójnym mistrzem.

Sytuacja się trochę skomplikowała, gdy Teixeira pokonał faworyzowanego Thiago Santosa podczas gali w listopadzie i w oczach wielu fanów wyrósł na głównego pretendenta  do walki o najwyższe trofeum. Początkowo White powiedział, że UFC wciąż dyskutuje, co zrobią. Teraz wygląda na to, że matchmakerzy UFC mają odpowiedź. W rozmowie z Caroline Pearce z BT, Dana White potwierdził, że to Adesanya stanie naprzeciw Błachowicza w jego pierwszej obronie pasa.

„Tak, myślę, że obydwu zainteresowanym (Adesanya i Blachowicz) podoba się ten pomysł. Kocham to ”– powiedział White, potwierdzając, że Adesanya dostanie swoją szanse w pierwszej kolejności nad weteranem UFC Teixeirą.

Dla Teixeiry nie będzie to wiadomość, którą chciałby usłyszeć. Kiedy spojrzysz na ostatni rekord Teixeiry, zdasz sobie sprawę, że jest imponujący. Wygrał pięć pojedynków z rzędu, wygrywając z Santosem, Anthonym Smithem, Nikitą Krylovem, Ionem Cutelabą i Karlem Robersonem. Jeśli mówisz o tym, kto zasługuje na title shota na podstawie CV, w wadze półciężkiej to bez wątpienia Teixeira. UFC jest jednak niezwykle zachwycone postacią Adesanyi i chce najpierw dać mu szansę zostania podwójnym mistrzem największej federacji na świecie.

Kto Waszym zdaniem bardziej zasługuje na szansę walki o tytuł UFC, Adesanya czy Teixeira??

Dodaj komentarz