Waga półciężka KSW – kto dla Tomasz Narkun?

Nie od dziś wiadomo, że obecna sytuacja w wadze półciężkiej w federacji KSW nie należy do najlepszych i nie elektryzuje fanów tak, jak chociażby wspomniana w ostatnim poście kategoria lekka. W odróżnieniu od wagi lekkiej, w której roi się od poważnych pretendentów do tytułu, w wadze do 93 kg panuje stały marazm. Obecny i długo panujący mistrz kategorii półciężkiej – Tomasz Narkun nie bronił pasa od 2017 roku do 14 października 2019, ponieważ w międzyczasie zaliczył podróże do sąsiednich kategorii wagowych, aby sprawdzać się w superfightach najpierw dwukrotnie z Mamed Khalidov (walki w umownym limicie do 92kg) a następnie z Philip De Fries w wadze ciężkiej. 14 Października na jubileuszowej gali KSW 50 w Londynie w obronie tytułu wygrał z Przemysław Mysiala przez poddanie w 1 rundzie.

Nadszedł jednak czas, aby uporządkować sytuacje w tej kategorii, co widać również po ostatnich działaniach włodarzy KSW, którzy usiłują pozyskać nowych zawodników do tej dywizji.

Głośno na instagramie o swoją szansę na walkę o tytuł mistrzowski nawojuje weteran, ale wciąż głodny zwycięstw Martin Zawada. Mimo ze jest on często szufladkowany jako oldboy federacji, w swojej opinii i w odczuciach wielu fanów ta walka ma sens.

,,Dużo Fanów KSW by chętnie zobaczyło starcie King Kong vs Żyrafa. Tomasz Narkun to wielki mitr i nowa generacja zawodników i myślę, że to ma sens, aby wrócić do klatki na takie wielkie wyzwanie…”

Swoją szansę na walkę o pas ma również nowy nabytek federacji – Chorwat Ivan Erslan, który przy swojej publiczności w pięknym stylu odprawił ostatniego przeciwnika – Darwin Rodriguez na gali KSW 51 w Zagrzebiu.

Przymierzany do niedawna do walki o pas był również słynący z piekielnie silnego uderzenia Wagner Prado, jednak po ostatniej przegranie przez KO za granicą jego szanse wydają się słabnąć, a sama walka znacznie się oddaliła

Kogo Wy widzielibyście w kolejnej walce z Tomaszem Narkunem?? Zostawcie swoje pomysły w komentarzach. Pozdro💪

Dodaj komentarz