Turniej wagi lekkiej KSW – czemu nie ?

Nie milkną głosy fanów na temat pretendentów do walki z ’Stormin’ Norman Parke o tymczasowy pas wagi lekkiej KSW. Kolejka chętnych i głodnych tytułu zawodników jest z każdą kolejną galą coraz dłuższa. Sytuacja nabrała takiego tempa, że ciężko jest wskazać oczywistego pretendenta, który zasłużył, żeby w kolejnej walce stanąć naprzeciw tymczasowego mistrza kategorii lekkiej w oktagonie KSW.

Głośno domagającym się swojej szansy na rewanż jest Marcin „Polish Zombie” Wrzosek, który po wzięciu walki na dwa tygodnie przed wydarzeniem, przegrał niejednogłośną decyzja sędziów po bardzo dobrej walce i stawił duży opór faworyzowanemu Normanowi. Pierwotnie o tytuł tymczasowego mistrza zawalczyć mieli wspomniany ’Stormin’ Norman Parke oraz Marian Ziółkowski. Marian jednak doznał kontuzji, a w jego miejsce wskoczył Marcin Wrzosek.

Lista chętnych jest jednak dużo dłuższa. Wystarczy tutaj wspomnieć postać niepokonanego w zawodowej karierze Shamila Musaeva, który nie przestaje zaskakiwać od pierwszego dnia obecności w federacji KSW. Po przepięknym KO na Grzegorz „SzuLi” Szulakowski wielu fanów dopatruje się właśnie w młodym Rosjaninie faworyta do walki i upatruje w nim przyszłego mistrza.

Chęć zejścia do wagi lekkiej już dawno potwierdził również Borys Mańkowski, który również w znakomitym stylu uporał się ze swoim ostatnim przeciwnikiem i jako niekwestionowana gwiazda organizacji może być brany w gronie pretendentów.

Listę kandydatów zamknąłbym osobą Maciej Kazieczko, który na gali Ksw 52 zaserwował brutalny knockout na Michael Dubois i od razu po walce powszechnie znanym ruchem symbolizującym pas na biodrach zaznaczył swoją kandydaturę. Warto wspomnieć również o jego niezadowoleniu z powodu słabej promocji ze strony organizacji.

Podsumowując, ciężko jest w prosty sposób ustawić teraz walki w tej kategorii zadowalając interesy każdego zawodnika. Sytuacja zdaje się tworzyć idealne fundamenty pod zorganizowanie turnieju wagi lekkiej i to naszym zdaniem jest jedyna słuszna droga dla włodarzy w tej dywizji.
Postanowiliśmy stworzyć ankietę z potencjalnymi parami i spytać Was o zdanie, jakie pary widzielibyście w drabince turniejowej ??

Proponowane przez redakcje pary:
Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Borys Mańkowski
Marian Ziółkowski vs Shamil Musaev
Maciej Kazieczko vs Shamil Musaev
Marian Ziółkowski vs Maciej Kazieczko
Borys Mańkowski vs Shamil Musaev
Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Marian Ziółkowski

Dajcie znać w komentarzach jakie są wasze typy. Pozdro 💪

PS. Przyjęto scenariusz zakładający dalszą telenowele w związku z sytuacją Mateusz Gamrot, stąd jego nieobecność w zestawieniach.

Dodaj komentarz