„Muszę wrócić do zapasów”- Daniel Cormier o finalnej walce z Miociciem!

Daniel Cormier(22-2) to jeden z najbardziej utytułowanych zapaśników w UFC. Zanim rozpoczął swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki, trenował właśnie zapasy w których zdobył bardzo wiele osiągnięć.

Aktualnie „DC” znajduję się u schyłku swojej kariery zawodnika. Zapowiada, że w UFC czeka go jeszcze jedna walka. A mianowicie trzecia walka ze Stipe Miociem. Panowie dwukrotnie stawali naprzeciw siebie w oktagonie. W pierwszej walce górą był Daniel Cormier, który już w pierwszej rundzie znokautował Miocica, odbierając mu przy tym pas wagi ciężkiej. W drugiej walce Cormier, pomimo, że cały pojedynek prowadził na punkty musiał uznać wyższość Chorwata, który pod koniec czwartej rundy posłał na deski Amerykanina.

Daniel zapowiedział, że trzecia walka będzie wyglądać zupełnie inaczej i tym razem zamierza wrócić to swoich korzeni:

„Muszę wrócić do zapasów. Muszę wrócić do takich facetów jak Kerry, którzy naprawdę mogą mi pomóc. Przygotowuje świetny obóz na ostatnią walkę, i nie mogę się doczekać, aby się przygotowywać.”

Popularny „DC” potwierdził, że walka z Miociem będzie ostatnią w jego karierze:

„Po raz ostatni będę walczył ze Stipe, a potem z tym skończę. Uwielbiam ten sport, jestem konkurencyjnym gościem. Oderwanie się od konkurencji będzie trudne, ale wiem, że ponowne wygranie mistrzostwa wagi ciężkiej to właściwy sposób za zakończenie.

„Stipe i ja mamy fantastyczną trylogie. On jest zapaśnikiem, bardzo szanuje gościa. Twardy strażak. Ale muszę być mistrzem i skończyć karierę z pasem”

Dodaj komentarz