Colby Covington stawia sprawę jasno! Albo rewanż z Usmanem, albo zakończenie kariery Tyrona Woodley’a!

Tylko dwie walki mają teraz znaczenie dla Colby’ego Covingtona! Były tymczasowy mistrz wagi półśredniej planuje już swój powrót do oktagonu, jednak ma pewne warunki. Interesują go tylko dwa potencjalne pojedynki: rewanż o tytuł mistrza wagi półśredniej z Kamaru Usmanem lub długo oczekiwany pojedynek z byłym mistrzem Tyronem Woodleyem.

Pojedynek pomiędzy Covingtonem (15-2 MMA, 10-2 UFC) a Woodleyem był pierwotnie planowany jako ratunek main eventu UFC 249, ale zestawienie Tony’ego Ferguson vs. Justina Gaethje sprawiło, że ten pojedynek nie doszedł do skutku.

Pomimo częstych wpisów w sieci zaczepiających Woodleya (19-4-1 MMA, 9-3-1 UFC), Covington powiedział, że jego priorytetem nr 1 pozostaje rewanż z Usmanem (16-1 MMA, 11-0 UFC), z którym przegrał wyrównaną walkę o tytuł na UFC 245 w grudniu 2019 r. Usman jest przymierzany obecnie do obrony pasa przeciwko Jorge Masvidalowi, ale Covington nadal uważa, że ​​jest szansa, że ​​uda mu się wskoczyć do walki w zastępstwo za  „ Gamebred’a ”.

„Chcę mojego rewanżu z 'Marty Fakenewsmanem’, nie mam na celowniku innej walki,” powiedział Covington MMA Junkie. „Mamy niedokończone sprawy. Sposób, w jaki zakończyła się ostatnia walka … wszyscy wiedzą, że wygrywałem tę walkę, to była moja walka, dopóki Marc Goddard nie podjął głupiej decyzji o przerwaniu pojedynku, podczas gdy nie było nawet blisko, żeby mnie skończył. Nadal miałem zapas sił na pięć, może nawet 10 rund. Mogłem walczyć cały dzień, nie męczył mnie ”.

Woodley miał zmierzyć się z Leonem Edwardsem na UFC na ESPN + 29 w Londynie, zanim globalna pandemia COVID-19 położyła kres temu wydarzeniu. Od tego czasu Woodley skierował swoją uwagę na Covingtona twierdząc, że chętnie z nim zawalczy, jeśli jego rewanż z Usmanem się nie zmaterializuje.

„Jeśli nie dostanę tej walki, jedyną inną, która miałaby dla mnie sens, jest zakończenie kariery Tyrona Woodleya” – powiedział Covington.

Według „Chaosu” nie można wierzyć w nic, co mówi Woodley, który wspomina często w mediach: „Och, będę walczył trzy razy w ciągu trzech tygodni.” „Bracie, jesteś skończony, ty nawet nie walczyłeś trzy razy w ciągu czterech lat!”

„Chcę być częścią największych walk dla fanów, ale zamierzam pozostać zdecydowany. Chcę rewanżu, zasługuję na rewanż. Wszyscy wiedzą, kto wygrał tamtego wieczoru, dajcie mi równe szanse i kompetentnego sędziego, a następnym razem będzie to zupełnie inny wynik ”.

Pozostający w treningu i ciągłej formie Covington czeka tylko na telefon. Udowodnił już swoją umiejętność wkroczenia do boju w zastępstwo, kiedy w sierpniu ubiegłego roku wziął walkę z Robbie Lawlerem narzucając niesamowite tempo w trakcie starcia.

„Jestem dziś naprawdę gotowy do walki” – powiedział Covington. „Gdyby jutro była walka z Woodleyem lub Usmanem, wzmógłbym się i walczyłbym w tej walce i pokazałbym najlepszą wersję Colby„ Chaos ”Covingtona, jakiej jeszcze nie widzieliście. Trenuję tak ciężko, ponieważ dźwigam ogromny ciężar na swoich ramionach od grudnia. Nie mogę pozbyć się tego złego smaku z ust. Jestem zdruzgotany, mam złamane serce, że zostałem oszukany ”.

Którą walkę uważacie za bliższą realizacji?

Dodaj komentarz