Michał Oleksiejczuk z debiutem w wadze średniej w UFC! Znamy rywala!

Michał Oleksiejczuk (16-5, 1 N/C) poznał rywala, z którym zmierzy się podczas swojego debiutu w wadze średniej w UFC. Przypomnijmy, że dotychczas Polak występował w kategorii półciężkiej. Przeciwnikiem „Husarza” jest Sam Alvey (33-17-1, 1 N/C), który wielokrotnie występował w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Samo starcie odbędzie się 6 sierpnia.

 

Informację tę podał dziennikarz sportowy – Artur Mazur, grupa menedżerska – MMA Cartel, jak i sam zawodnik, a niedługo organizacja powinna oficjalnie ogłosić to zestawienie:

 

Oleksiejczuk po ostatnim przegranym starciu zadecydował, że zejdzie wagę niżej i swoje potyczki będzie toczył już w dywizji średniej. Ten ruch powinien mu sprzyjać, ponieważ dotychczas w kategorii półciężkiej największym mankamentem „Husarza” były warunki fizyczne. Zejście niżej powinno pomóc Polakowi zniwelować te różnice.

 

Doświadczony Sam Alvey, w federacji Dany White’a walczył aż 23 razy. Aktualnie „Smile’n” przechodzi trudny okres w swojej karierze, gdyż od ośmiu pojedynków nie zaznał smaku zwycięstwa. Ostatni jego wygrany pojedynek przypada na czerwiec 2018.

Dodaj komentarz