Magomed Ankalaev zdominował Volkana Oezdemira na pełnym dystansie

1 runda
Oezdemir wywiera delikatną presję, Ankalaev trafia ładnym jabem, Oezdemir rusza do przodu, ale Magomed lokuje na jego głowie świetną kontrę. Oezdemir trafia mocnym podbródkowym, idzie do przodu, Ankalaev schodzi nastomiast po obalenie, ale Volkan ledwo przestrzelił latającym kolanem! Dociska Oezdemira do siatki, gdzie wymieniają krótkie kolana, bardzo dobry cios na rozerwanie od Magomeda, Volkan jest już rozcięty. Ankalaev wyraźnie szybszy, znowu bardzo dobrze kontruje rywala, trafia jeszcze frontalem na korpus, świetne 1-2 od Dagestańczyka, Volkan na deskach! Frontal na korpus od Ankalaeva, po chwili dodał jeszcze świetny krzyżowy. Volkan wyraźnie jako cel ubrał sobie natomiast wykroczną nogę oponenta, widać jednak sporą przewagę po stronie Dagestańczyka, który trafia bardzo dobrą kombinacją.

2 runda
Oezdemir zaczyna low-kickami, trafia też w półdystansie, ale Ankalaev łapie klincz i trafia świetnymi kolanami na korpus, po chwili jeszcze szybkim 1-2. Magomed spektakularnie odchyla się przed high’kickiem, Volkan bardzo dobrze kontynuuje jednak ostrzał łydki Dagestańczyka, przepuścił kilka jego ciosów w kombinacji. Ankalaev miesza ustawienia, Szwajcar trafia kolejnymi niskimi kopnięciami, obaj z celnymi prostymi. Rozcięcie Volkana wyraźnie pogłębione, po chwili obaj wymienili niskie kopnięcia. Oezdemir stara się mieszać poziomy technik nożnych, raz nisko, raz wysoko, defensywa Ankalaeva w tym obszarze wygląda jednak dobrze. Magomed ładnie trafia jabem na odejściu, poprawia krosem, dobrze kontruje też po chwili niskie kopnięcie Volkana. Mocny low-kick Oezdemira, ale Magomed idzie po obalenie, zdobywa je ale nie jest w stanie ustabilizować Szwajcara w parterze. Przyszpilił go jednak do ogrodzenia, gdzie kontroluje go i punktuje krótkimi kolanami przez kilkadziesiąt sekund, Volkan pokazał ponownie dobrą defensywę zapaśniczą, ale zainkasował cios na rozerwanie. Na środku Oezdemir trafia low-kickiem, koniec rundy.

3 runda
Ankalaev zaczyna rundę z motodyczną presją, sprawnie miesza poziomy technik nożnych, dobrze trafia frontalem. Volkan z następnymi low-kickami, Magomed prezentuje natomiast bardzo dobre kąty uderzeń w obszarze kontr. Wybronił z łatwością próbę sprowadzenia ze strony Szwajcara, skontrował jego szarżą za pomocą 1-2. Magomed świetnie kontruje niskie kopnięcie rywala kombinacją kick-boxerską, po chwili dodaje prawego sierpa na odejściu. I znowu prawy sierp! Świetna dyspozycja Dagestańczyka! Volkan stara się przeplatać poziomy kopnięć, ale jest dość mało aktywny, wyraźnie jego ofensywę ograniczyły doskonałe kontry ze strony Magomeda. Dobra kombinacja i kopnięcie na korpus ze strony Ankalaeva, trafia też po chwili frontalem. Kolejna dobra kontra od Dagestańczyka, po chwili idzie po obalenie, Volkan sprawnie się broni ale zostaje dociśnięty do siatki.

Wszyscy sędziowie wskazali na Dagestańczyka w stosunku 30-27. Wygrywa on siódmą walkę z rzędu, Oezdemir notuje natomiast drugą porażkę pod rząd.

Dodaj komentarz