Świetnie dysponowana Amanda Ribas wygrywa z Jandirobą na punkty

1 runda
Jandiroba idzie od razu po obalenie, ale Ribas się wybroniła i odpowiedziała kolanem. Po chwili wymian w stójce, Amanda próbuje rzutu w stylu judo w klinczu, ale Virna się wybroniła i rozerwała klincz ciosami. Obie trafiają, ale Jandiroba udanie zdobywa sprowadzenie, ląduje w pełnej gardzie. Ribas aktywna z pleców, zapina bardzo dobrze trójkąt, ale Jandiroba się uwolniła i odpowiedziała krótkimi ciosami z góry. Po chwili zrzuca z góry nawet mocny łokieć, po chwili sędzia podnosi jednak walkę do stójki. Tam Jandiroba trafia Ribas mocnym overhandem! Amanda na deskach, ale doszła do siebie, do końca rundy nic się nie wydarzyło.

2 runda
Jandiroba rusza agresywnie od początku drugiej rundy, ale Ribas trafia świetnie kontrującym krosem i naruszyla lekko rywalkę. Obie odnoszą sukcesy w wymianach, Amanda z dobrą obrotówką na korpus. Virna z niezłym middlem, ale Ribas trafia prostymi, nawiązują klincz który Jandiroba szybko rozrywa kolanem. Ribas wyraźnie szybsza, celnie trafia ciosami prostymi, sprawnie przepuszcza ciosy rywalki. Bardzo dobry jab od Amandy po przepuszczeniu szarży oponentki, wywiera ciągle metodyczną presję, jest ruchliwa. Dobry kros od Ribas, Virna idzie po obalenie, ale Amanda dobrze się broni i sama na chwilę ląduje na górze. Jandiroba się podnosi, ale Ribas rozrywa klincz prawym sierpem, po czym trafia niezłym krosem po czym łokciem w półdystansie. Ribas sprawnie miesza poziomy ciosów, wybroniła bez problemu próbę obalenia ze strony rywalki, trafia kolanami w klinczu i sama obaliła rywalkę choć nie dała rady jej ustabilizować.

3 runda
Ribas z dobrymi prostymi na otwarcie rundy, po chwili świetnie łączy jaby z mocnym low-kickiem, kolejne 1-2 od Amandy. Sprawnie kontruje szarżę dużo wolniejszej rywalki, ponownie trafia ślicznymi kombinacjami prostych z niskimi kopnięciami. Dobre kontry ze strony Amandy, dobrze pracuje na nogach, ciągle wywierając metodyczną presję. Sprawnie kuje rywalkę frontalami na korpus, wybroniła po chwili próbę sprowadzenia, rozerwała klincz kolanem na korpus. Bardzo dobra kontrola dystansu w wykonaniu Amandy, jest dużo szybsza, zaczyna nawet gestykulować. Bardzo dobra praca prostymi w wykonaniu Ribas, dodaje do tego następne niskie kopnięcia, obrotówka na korpus! Świetna forma Amandy! Wybroniła bardzo dobrze następną próbę przeniesienia walki do parteru,następnie trafiła świetnym high’kickiem, jej rywalka piekielnie naruszona! Przetrwała jednak świetne serie prostych ze strony Amandy, doszła do siebie ale przyjęła kilka czystych jabów. Ribas znowu trafia prostymi w kombinacjach.

Sędziowie jednogłośnie wskazali na Amandę Ribas w stosunku 29-28. Odbija się ona w ten sposób bo ostatniej przegranej przez nokaut z Mariną Rodriguez. Virna przeplata natomiast obecnie zwycięstwa z przegranymi.

Dodaj komentarz