Gierowski vs Azhiev na AFN 9!

Przeciwnikiem Mansura Azhieva na dziewiątej gali z serii AFN będzie reprezentant Pomorza, Dominik Gierowski. Ten niezwykle młody (22 lata) i utalentowany zawodnik na co dzień szlifuje swoje sportowe umiejętności pod okiem trenera-legendy, Grzegorza Jakubowskiego, w klubach Mighty Bulls i Piranha Gdynia. Gdańszczanin w swoim rekordzie ma cztery zwycięstwa i jedną porażkę, a jego styl bazowy to grappling. Będzie to pierwszy występ Dominika w organizacji Armia Fight Night.

Zapowiada się wojna dwóch młodych wschodzących gwiazd MMA, a odpowiedź na to, który z zawodników okaże się lepszy, już 22stycznia.

O Mansurze Azhievie

Reprezentant warszawskiego klubu WCA Fight Team jest dobrze znany fanom mieszanym sportów walki w naszym kraju. Ten niepokonany piórkowy (kat. 66kg) zarówno w karierze amatorskiej jak i zawodowej ma na swoim koncie po cztery zwycięstwa w obu tych formułach. W przeszłości przymierzany był do byłego pretendenta do szabli AFN, Adriana Kępy (do starcia ostatecznie nie doszło). Teraz jest gotowy, by ponownie zawalczyć w ramach Armii. Jego ostatni triumf to wygrana z Dawidem Gałęckim we wrześniu 2020 na gali Browar Północny FN 2.

O gali Armia Fight Night 9

Kolejna – dziewiąta edycja gali Armia Fight Night odbędzie się już 22 stycznia. Kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie na antenie TVP SPORT. Ze względów epidemiologicznych gala odbędzie się w studio.

Od 2017 roku odbywają się wyjątkowe gale AFN z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego.  Organizacja od samego początku zwróciła uwagę całej, sportowej Polski. Siedem poprzednich edycji nie zawiodło oczekiwań wymagających kibiców na naszym krajowym podwórku.

Również tym razem fani sportów walki mogą liczyć na wielkie zestawienia! W klatce MMA z najlepszymi zawodnikami w kraju zmierzą się reprezentanci sił zbrojnych Wojska Polskiego. Podczas Armia Fight Night 9 zobaczymy aż 9 pojedynków z udziałem żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Będą to między innymi: szeregowy Sylwester Miller, szeregowy Damian Kosiorek i starsza szeregowa Monika Opak.

Wkrótce pojawią się zestawienia walk, a 22 stycznia czekają nas prawdziwe sportowe wojny!

Gala organizowana przy współpracy federacji Armia Fight Night z 18 Dywizją Zmechanizowaną Wojska Polskiego na czele z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim.

 

Dodaj komentarz