Charles Oliveira zmierzy się z Michaelem Chandlerem o zwakowany pas wagi lekkiej!

Dziś oficjalnie potwierdzono, że Khabib Nurmagomedov odchodzi niepokonany na sportową emeryturę, tym samym wakując pas wagi lekkiej. Po krótkiej chwili UFC za pośrednictwem Bretta Okamoto ogłosiło dwóch pretendentów, którzy 15 maja zmierzą się o pas mistrzowski.

 

Pretendentami są trzeci w rankingu Charles Oliveira i czwarty Michael Chandler. Walka odbędzie się na UFC 262.

 

https://www.instagram.com/p/CMlidcJgbgK/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Chandler w ostatniej walce zadebiutował w amerykańskiej organizacji. Znokautował w pierwszej rundzie Dana Hookera. Przedłużył tym samym serię zwycięstw do trzech. Poprzednie dwa zwycięskie pojedynki również kończył w inauguracyjnych odsłonach starć. Jego ofiarami byli Benson Henderson i Sidney Outlaw.

 

Oliveira wygrał 8 ostatnich bojów. W ostatniej walce wypunktował Tony’ego Fergusona, co dało mu znaczny awans w rankingu kategorii lekkiej. Brazylijczyk ma na swoim koncie najwięcej poddań w UFC (14). Ostatnim zawodnikiem, który zmuszony był odklepać był Kevin Lee.

 

https://www.instagram.com/p/CMmAM1uneLC/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Oprócz walki o pas na gali UFC 262 zobaczymy m.in. Tony’ego Fergusona, który postara się wrócić na zwycięskie tory po dwóch porażkach. Na jego drodze stanie Beneil Dariush.

 

Dodaj komentarz