Była mistrzyni FEN Ekaterina Shakalova podpisała kontrakt z federacją Bellator MMA

Ukraińska zawodniczka znana z występów w polskich organizacjach podpisała właśnie kontrakt z amerykańską federacją Bellator MMA.

Gdy w 2019 roku, Ekaterina Shakalova (7-1) zadebiutowała na polskiej scenie MMA podczas gali Babilon MMA 19, z miejsca dała się poznać jako świetnie wyszkolona zawodniczka pewnie pokonując faworyzowaną wówczas Róże Gumienną (4-3). Następne pojedynki toczyła już jednak pod szyldem federacji FightExclusiveNight gdzie po dwóch z rzędu wygranych, zawalczyła o zwakowany pas wagi koguciej kobiet i zdobyła go pokonując Yulie Kutsenko (6-9) w zaledwie 3 minuty.

Do pierwszej obrony trofeum nigdy jednak nie doszło, gdyż dość niespodziewanie na dzień przed zaplanowaną walką z Suvi Salmimies (12-5-1), Ukraince po morderczej bitwie ze ścinaniem wagi ostatecznie nie udało się jej zrobić, przez co straciła pas a jej stan zdrowia nie pozwolił jej na występ w oktagonie.

Wygląda na to, że tym incydentem zakończyła się zarazem współpraca Shakalovej z polską federacją, bowiem w ostatnich dniach, druga pod względem siły organizacja w Stanach Zjednoczonych – Bellator MMA – ogłosiła w swoich mediach społecznościowych informacje o angażu Ukrainki w swoje szeregi. 

Wedle tego co możemy wyczytać – Ekaterina Shakalova w nowej dla siebie organizacji, walczyć ma w kategorii piórkowej, a jej debiut spodziewany jest na pierwszą połowę 2023 roku. 

Dodaj komentarz