”Zamierzam wygrać przez duszenie” Phil De Fries przed XTB KSW Epic

Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej KSW, powróci do klatki już 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic. Zawalczy jednak w pojedynku grapplingowym.

Bilety na XTB KSW Epic w sprzedaży na ebilet.pl.

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

Do potężnego zderzenia dwóch wielkich wojowników dojdzie podczas gali XTB KSW Epic. W starciu na chwyty Phil De Fries, niepokonany od dwunastu walk król wagi ciężkiej KSW, zetrze się z byłym mistrzem UFC, legendą MMA i grapplingu, Joshem Barnettem.

”Myślę, że to świetny pomysł. Nie mogę się doczekać tej walki. To będzie powiew świeżości. Uwielbiam Josha Barnetta. Znam go od dziecka. Zostawił po sobie wspaniałe dziedzictwo. Był mistrzem UFC. Walczył na całym globie i jest powszechnie znany w świecie MMA. To dla mnie zaszczyt, że będę mógł dzielić z nim klatkę.”

Phil De Fries jest czempionem wagi ciężkiej KSW i bardzo doświadczonym zawodnikiem MMA. Swoją przygodę ze sportami walki zaczynał jednak od brazylijskiego jiu-jitsu, w którym przez wiele lat z sukcesami rywalizował. Później swoje świetne umiejętności grapplingowe zaczął wykorzystywać w klatkach, między innymi organizacji UFC czy Bellator. W całej karierze wygrał 24 pojedynki MMA, a aż w czternastu z nich tryumfował poddając rywali.


”W tej walce zamierzam pokazać swoją fizyczność i brutalną siłę. Aktualnie ważę 135 kilogramów i myślę, że to będzie ponad siły starego, biednego Josha. Ta walka tylko wzbogaci moje dziedzictwo. Teraz w moim rekordzie pojawi się starcie grapplerskie. Jeśli wygram z Joshem, wyzwę do walki kogoś ważnego, więc miejcie oczy otwarte.”

Anglik jest na fali dwunastu wygranych z rzędu. Niepokonany pozostaje od roku 2017 i jest najdłużej panującym czempionem królewskiej kategorii wagowej w historii organizacji KSW.

”Zmierzam znowu wygrać przez duszenie bulldog choke. To mój popisowy numer. To będzie zderzenie stylów. Walczymy podobnie, ale sądzę, że jestem silniejszy. Nie ma opcji, żebym przegrał tę walkę. Szybkie sprowadzenie, szybkie skończenie, wielka wygrana, wielkie wyzwanie… i mnóstwo piwa.”

Do konfrontacji Phila De Friesa z Joshem Barnettem na zasadach ADCC dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. Pojedynek, który rozegra się na dystansie jednej 10-minutowej rundy, wygrać będzie można tylko przez poddanie. Jeśli w tym czasie nikt tego nie dokona, starcie zakończy się remisem. W walce nie będzie limitu wagowego. #Gliwice.

<informacja prasowa>

Dodaj komentarz