(WIDEO) Świetne występy Polaków w Amsterdamie! Piotr Kalenik i Adrian Kępa wygrywają na LFL 8

Niedzielne popołudnie okazało się być bardzo udane dla walczących za granicą reprezentantów Polski

W niedzielę, 12 marca w Amsterdamie, odbyła się kolejna, ósma już gala holenderskiej organizacji Levels Fight League, na której to przyjemność miało okazję zawalczyć dwóch naszych rodaków.

Jako pierwszy z nich, do oktagonu wkroczył Piotr Kalenik (10-9). Białostoczanin w dotychczasowej karierze toczył boję głównie dla polskich organizacji, jak chociażby FEN czy PLMMA. Do walki w Holandii przystępował w roli sporego underdoga, gdyż mierzył się tam z bardzo doświadczonym Holendrem – Nilsem Van Noordem (21-11-2). Wychowanek klubu Vale Tudo Białystok zaprezentował się znakomicie i ku sporemu zaskoczeniu, w drugiej rundzie wykorzystał dobrą okazję do próby poddania przeciwnika i zrobił to, wygrywając tym samym to starcie poprzez duszenie zza pleców.


Drugi z Polaków walczących na tej gali, swoim występem uświetnił walkę wieczoru LFL 8. Znany głównie z klatek organizacji Armia Fight Night i Babilon MMA Adrian Kępa (11-7) skrzyżował rękawice z byłym zawodnikiem m.in. UFC czy Cage Warriors – Chrisem Fishgoldem (18-5-1). Doświadczony Anglik był jednym z największych faworytów tego wydarzenia, dlatego rezultat tego starcia był niemałym zaskoczeniem. Wynikiem dobrej w wykonaniu Polaka pierwszej rundy, była kontuzja żeber Fishgolda, które po jednym z mocniejszych uderzeń kolanem, uległy złamaniu, co spowodowało, że ostatecznie Anglik nie zdecydował się wyjść do drugiej rundy, a trzecie zwycięstwo z rzędu wpadło na konto Adriana Kępy.

Na tej samej gali, swój kolejny pojedynek dla tej organizacji stoczył również znany z występu dla KSW były kickbokser i mistrz federacji GLORY – Jason Wilnis (2-3). Holender odnotował drugą porażkę z rzędu, a tym razem jego oprawcą okazał się być Joey Berkenbosch (5-2) który zaraz po zakończeniu tego starcia, ogłosił zakończenie sportowej kariery.


Pełne wyniki gali Levels Fight League 8:

Dodaj komentarz