Spory talent ponownie na nadchodzącej karcie Fight Empire 2

Już 14 października podczas gali Fight Empire 2 w Pruszkowie wróci do klatki Daniel Kolasiński.
To zawodnik wagi lekkiej, który dla wielu fanów mieszanych sztuk walki nad Wisłą nadal może wydawać się anonimowy, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo się to zmieni.
Wywodzi się z kick-boxingu, gdzie stoczył szesnaście zawodowych pojedynków i pięćdziesiąt amatorskich. Zdobywał tam zawodowe mistrzostwo Polski K1, trzykrotne amatorskie mistrzostwo Polski i wicemistrzostwo Pucharu Europy. Rywalizował między innymi na galach DSF, Enfusion, Angeles of Glory i Cage. Reprezentant Akademii Gorila w pewnym momencie kariery zdecydował jednak, że przechodzi do mieszanych sztuk walki. Związał się kontaktem z grupą menadżerską BMB, a miesiąc później zadebiutował w nowej formule.
Kolasiński jak dotąd meldował się w oktagonie trzykrotnie, a każdą z tych walk zakończył w wyjątkowo widowiskowy sposób. W nowej formule debiutował podczas gali Wirtuoz Challenge 6: Młoda Krew, gdzie zastopował Mateusza Olkiewicza potężnym backfistem. W swoim kolejnym starcie na gali w Puławach zapisał drugi najszybszy nokaut w historii rodzimego MMA, bo Krystian Rosa padł w piątej sekundzie pojedynku. W swojej ostatniej walce miał okazję zadebiutować pod szyldem Fight Empire, podejmując faworyzowanego Ahmeda Kataeva. Reprezentant Berserkers Team również był zmuszony skapitulować na skutek balachy w drugiej rundzie.
– Moim celem jest dalszy rozwój. Bardzo polubiłem MMA, bo daje mi możliwość stałego doskonalenia się. Sam jestem ciekawy dokąd zaprowadzi mnie ta droga, bo ja zwyczajnie lubię to, co robię, a o to też przecież w życiu chodzi. Moim najbliższym celem jest mistrzowski pas Fight Empire w wadze lekkiej, a dojdę do niego tylko i wyłącznie przedłużając moją serię zwycięstw. Lubię wyzwania, a to jest jedno z nich. – komentuje Kolasiński.
Już 14 października podczas Fight Empire 2 w Pruszkowie Daniel podejmie Egipcjanina Mohameda Ghallaba. Zawodnik z Afryki ma w swoim dorobku jedenaście zawodowych starć, a wywodzi się z zapasów, gdzie przez kilka lat reprezentował Egipt również na arenie międzynarodowej. Transmisja gali będzie dostępna na kanale TVP Sport.
Bilety nadal dostępne pod adresem:

Dodaj komentarz