Ngannou vs. Wilder na horyzoncie?!

To może być kolejna bardzo głośna walka w świecie boksu! Francis Ngannou skrzyżuje rękawice z Deontay’em Wilder’em?! 

W sobotę były mistrz UFC w wadze ciężkiej Francis Ngannou stanął po raz pierwszy w zawodowym ringu, aby skrzyżować rękawice z Tyson’em Fury’m. Skazywany na ”pożarcie” przez brytyjskiego mistrza Ngannou postawił trudne warunki championowi federacji WBC. W pewnej chwili ”The Predator”  trafił Tyson’a tak, że ten zaliczył deski i było bardzo blisko jednej z największych sensacji w ówczesnym boksie.Ostatecznie po bardzo wyrównanej, dziesięcio rundowej walce sędziowie orzekli nie jednogłośnie zwycięstwo Tyson’a, które według wielu ekspertów było dużym blamażem.

Dzięki takiej postawie w walce z Fury’m, 37-letni Francis sporo zyskał w świecie pięściarskim i wydaje się być kwestią czasu aż wyjdzie do ringu po raz drugi, bo przeciwników chętnych do starcia z nim nie brakuje.

Jednym z chętnych jest Deontay Wilder, który już po ogłoszeniu walki Ngannou vs. Fury głośno mówił o chęci sprawdzenia się z Francisem. Teraz taki pojedynek wydaje się być bardzo możliwy, a informacja trenera Wildera o rozpoczęciu rozmów w sprawie tej walki zdecydowanie rzuca pozytywne światło na takie zestawienie.

Dodaj komentarz