Na jakich zasadach odbywać się będzie Hype MMA? Poznaliśmy szczegóły pierwszego sezonu

Już w tę sobotę odbędzie się pierwsza gala Hype MMA. Hype to organizacja należąca do Fame MMA i ma wyłonić nowe gwiazdy wśród mniejszych twórców dla największej organizacji freak fight w Europie. 

Hype ma być zupełnie inną organizacją niż Fame. Zamiast klatki, zawodnicy będą mierzyć się w specjalnie przygotowanej arenie walk, a same gale będą składać się na cały sezon, z którego będą wyłaniane nowe gwiazdy. Poniżej przedstawiamy reguły gry Hype MMA.

Formuła sezonowa

Jeden sezon, będzie składać się z sześciu gal. Pięć z nich będzie galami eliminacyjnymi, a szósta – finałowa, będzie składać się z ośmiu zwycięzców wybranych przez fanów, włodarzy i zawodników Fame.

Podczas każdej gali widzowie będą mieć urozmaicenie w postaci Super Fightu. W tych pojedynkach będziemy oglądać gwiazdy organizacji Fame nie biorących udziału w turnieju.

Głosowanie

Po pięciu wydarzeniach będzie 30 zwycięzców. Spośród nich wybieranych będzie ośmiu, którzy zawalczą na finałowej gali sezonu. Selekcja nastąpi za pomocą głosów widzów, włodarzy i zawodników Fame MMA.

Widzowie będą mieli możliwość zagłosowania na swojego ulubieńca w ankiecie, która będzie dostępna na stronie hypemma.tv. Włodarze będą prowadzić obrady, w których oddadzą swoje głosy na najciekawszych ich zdaniem zawodników. Zawodnikom Fame zostaną udostępnione wewnętrzne ankiety, gdzie również będą głosować na uczestnika, który najbardziej zwrócił ich uwagę w danym sezonie.

Waga głosów

Głosy fanów będą odgrywały największą rolę, bo aż w 50% będą brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Głos włodarzy będzie ważyć 35%, a zawodników Fame 15%. Oznacza to, że wasze głosy będą najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o ośmiu wybrańcach, których obejrzymy w finałowych walkach.

Gala finałowa

Podczas gali finałowej odbędą się decydujące walki w dwóch kategoriach wagowych. Zobaczymy 4 pojedynki półfinałowe, a następnie dwa finałowe. Nagrodą za zwycięstwo w decydujących starciach jest lukratywny kontrakt z Fame na pięć bojów.

Szczęśliwi przegrani

Jeżeli wasi faworyci przegrali swój pojedynek, to wcale nie musi oznaczać tego, że stracili szansę na kontrakt z Fame. Jeśli zaskarbili sobie sympatię widzów, włodarzy i zawodników Fame, nadal mają szansę na angaż.

Spośród przegranych wyłoniona będzie dwójka lucky loserów. Staną oni naprzeciwko siebie podczas finałowej gali i zawalczą o kontrakt na jedną walkę w Fame.

Dzika karta

Sylwestrowi Wardędze przysługuje dzika karta. Działa ona na zasadzie immunitetu. Sylwester raz na sezon będzie mógł przyznać kartę dowolnemu zawodnikowi, bez znaczenia czy ten wygrał, czy przegrał. Obdarzony wspomnianym wyróżnieniem ma gwarantowane miejsce na gali finałowej.

Jeżeli zawodnik z dziką kartą przegrał swój pojedynek, zajmuje miejsce lucky losera, nawet jeśli nie został na niego wybrany, a drugi wskazany przez społeczność zawodnik niestety nie dostaje się do gali finałowej. Jeśli wygrał – zajmuje miejsce w ósemce, która weźmie udział w finałach Hype. Zawodnik z ósmym wynikiem głosów jest w takiej sytuacji eliminowany przez zawodnika z dziką kartą.

 

 

 

 

Dodaj komentarz