Martin Lewandowski o trudnej sytuacji z finansowaniem gal!

Już oficjalnie wiadomo, że KSW powróci 11 lipca po długiej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Organizacja wraca z organizacją eventów, natomiast na widowni nie zobaczymy kibiców. Dla włodarzy KSW wiążę się to z brakiem przychodów finansowych ze sprzedaży biletów, które generują największe wpływy przy okazji organizacji gal. Martin Lewandowski podczas podcastu Fight Business przedstawił, jak to wygląda okiem włodarza!

Głównym zadaniem, aby organizacja wydarzenia miała miejsce jest, zdaniem Martina Lewandowskiego, konieczność znalezienia sposobu minimalizacji kosztów organizacji gali w studio.

To jest ogromna różnica, ponieważ jest to jeden z najważniejszych dochodów dla firmy. Nie robimy show poniżej 10 tys fanów, więc to ogromna kwota przychodu, która po prostu mija i trudno ją nadrobić. Przeprowadziliśmy renegocjacje kontraktów z niektórymi zawodnikami, liczymy również na sprzedaż PPV, która będzie znacznie wyższa niż zwykle. Musieliśmy przemyśleć całą swoją strategię.

Jeden z współwłaścicieli przyznał również, że bez możliwości organizacji normalnych eventów, nie będzie można spodziewać się największych gwiazd organizacji.

Jeden z głównych problemów jest taki, że nie będziemy mogli wystawiać największych nazwisk, bo kosztują za dużo i bez kibiców na trybunach nie możemy sobie pozwolić żeby im płacić. Z punktu widzenia biznesu nie ma to sensu. Wielkie nazwiska muszą poczekać, aż świat odrodzi się ponownie i wszystko wróci do normy.

Mimo utrudnień i specyficznej sytuacji Martin Lewandowski optymistycznie i z podekscytowaniem patrzy w przyszłość i nie może doczekać się wydarzenia, które już 11 lipca rozpali na nowo kibiców MMA!

Po ogłoszonych w poprzednim tygodniu nazwiskach fani z pewnością nie mogą narzekać, ponieważ szykują się hitowe starcia z udziałem takich zawodników, jak chociażby Boryś Mańkowski, Mateusz Gamrot, Norman Parke czy Marcin Wrzosek

Nie będzie może więc aż tak źle .. Życzymy włodarzom dużych wpływów z PPV, które w części zrekompensują brak publiki na żywo!

 

Źródło: Tłumaczenie pochodzi z redakcji InTheCage.pl na podstawie wywiadu dla thebodylockmma.com

Dodaj komentarz