Kamaru Usman o McGregorze: Jest po prostu gościem, który bije się w UFC!

“The Nigerian Nightmare od jakiegoś czasu prowadzi ostrą wymianę zdań z Conorem i nie wierzy w jego dalsze sukcesy sportowe. 

Nigeryjski zawodnik w ostatnim czasie wdał się w dyskusję z Notoriousem”. Conor Mcgregor (22-5) zarzuc zawodnikowi kopiowanie jego ciosów. Kamaru Usman (19-1) wypowiedział się o Irlandczyku w rozmowie dla ESPN MMA. 

“To krzykacz. To gość, który może rywalizować, ale nie jest mistrzem. Nie jest podwójnym mistrzem. Nie jest już tym zawodnikiem. Jest po prostu gościem, który bije się w UFC. Jeśli nie byłby Conorem, nie zrobiłby tego co w przeszłości to byłby po prostu zwykłym zawodnikiem. 

Poziom szacunku jaki teraz dostaje… Jest po prostu zawodnikiem, który ma sporo pieniędzy na swoim koncie i dużą rozpoznawalność. Stary Conor, głodny Conor,  miał szacunek innych zawodników. Teraz go kompletnie nie szanujemy, nadal jest w UFC, ale to po prostu zwykły zawodnik.” 

Od czasu zostania dwukrotnym mistrzem UFC w 2016 roku, McGregor walczył dla federacji tylko trzy razy, budując w owych starciach rekord 1-2. Trudno jest podważać osiągnięcia McGregora, który jako pierwszy zawodnik w historii UFC zdobył dwa tytuły mistrzowskie jednocześnie. Nightmare uważa jednak, że najlepsze dni ten ma już za sobą.  

“Krzykacz. Po prostu krzykacz. Więcej gada niż walczy. Conor McGregor nie jest zawodnikiem, przez którego bym się kiedykolwiek zmartwił. Jeśli chce się ze mną bić, wie gdzie mnie znaleźć. Może zadzwonić do mnie i zrobimy walkę.” 

Usman nie wyklucza walki z “Notoriousem”, jednak ostatnio zasugerował bój z Michaelem Chiesą (18-4). Nigeryjczyk jest na fali 18 zwycięstw z czego 14-stu w UFC, w swojej karierze mierzył się z takimi zawodnikami jak: Jorge Masvidal, Leon Edwards czy Colby Covington. Swoją ostatnią walkę wygrał przez KO w drugiej rundzie z wcześniej wspomnianym Jorge Masvidalem broniąc tym samym tytuł mistrzowski. McGregor swój ostatni pojedynek stoczył w styczniu tego roku przegrywając z Dustinem Porierem w drugiej odsłonie starcia przez TKO.   

ŁP 

Dodaj komentarz