Ilia Topuria kontra Jai Herbert na UFC w Londynie

Gala UFC w Londynie coraz bliżej, więc amerykański gigant odsłania kolejne karty. Dzisiaj dostaliśmy informację o kolejnym pojedynku, który się tam odbędzie.

Gruziński redaktor specjalizujący się w MMA, a zarazem dziennikarz sportowy w lokalnej telewizji – Giorgi Kokiashvili, poinformował niedawno na swoim Twitterze o walce Ilia Topuria (11-0) vs. Jai Herbert (11-3), która ma odbyć się 19 marca, kiedy to UFC zawita do Londynu.

„El Matador” miał pojawić się już na styczniowej gali UFC 270, mając zmierzyć się pierwotnie z Movsarem Evloevem (15-0), lecz ten z powodów zdrowotnych musiał odpuścić pojedynek. Jako zastępstwo wytypowany został Kanadyjczyk Charles Jourdain (12-4) ale i do tego starcia również nie doszło, gdyż tym razem to Topuria miał problem ze zrobieniem wagi. Ostatecznie walka Gruzina nie odbyła się.

Wydaję się, że teraz już nic nie stanie na przeszkodzie i rzeczywiście w maju będziemy świadkami tego świetnego zestawienia. Warto odnotować, że będzie to pierwsza walka gruzińskiego zawodnika w kategorii lekkiej, bowiem dotychczas toczył swoje boje w wadze piórkowej.

P.G

Dodaj komentarz