Zawodnik KSW złapany na dopingu!

Bohater historycznej gali KSW: Colloseum 2 oraz były mistrz świata w boksie Krzysztof Głowacki złapany na stosowaniu dopingu!

Krzysztof Głowacki zdyskwalifikowany! Jak poinformował brytyjski dziennikarz serwisu talkSPORT Michael Benson, Polak otrzymywał pozytywny wynik testu antydopingowego wykonanego po walce z Richardem Riakporhe w 2023 r. UKAD (brytyjski odpowiednik POLADA) wniósł o długie wykluczenie naszego boksera. Jak się okazuje, wniosek został rozpatrzony pozytywnie!


”W organizmie Krzysztofa Głowackiego po walce z Richardem Riakporhem wykryto niedozwolony boldenon – poinformował Michael Benson, dziennikarz talksport.com. Według brytyjskiego dziennikarza, pięściarska licencja Polaka została zawieszona na cztery lata po pozytywnym wyniku badania antydopingowego.

Pojedynek Głowackiego z Riakporhem odbył się w styczniu ubiegłego roku na gali w Manchesterze. Brytyjczyk wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. Badania przeprowadzała Brytyjska Komisja Antydopingowa (UKAD), która Polaka o wynikach powiadomiła 6 kwietnia.

„Główka”, który dwukrotnie sięgał w swojej karierze po tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej, ogłosił po tym występie przejście na pięściarską emeryturę.”

Dodaj komentarz