Marcin Wójcik przed turniejem podczas XTB KSW Epic

Marcin Wójcik, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej, będzie jednym z czterech uczestników turnieju tej kategorii wagowej, który zostanie rozegrany podczas gali XTB KSW Epic.

Bilety na XTB KSW Epic już w sprzedaży na ebilet.pl.

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

Marcin Wójcik, numer trzy rankingu wagi półciężkiej, w listopadzie zeszłego roku wrócił do KSW, w efektownym stylu znokautował Henrique da Silvę i został za to wyróżniony bonusem. Przed zbliżającym się turniejem Marcin nie kryje, że również w nim chciałby wygrywać efektownie.

”Nie ukrywam, że po moich dwóch ostatnich walkach trochę apetyt wzrósł na nokauty i całkiem możliwe, że w kolejnych pojedynkach też będę do tego dążył.”

Cały turniej wagi półciężkiej, półfinały i finał, zostanie rozegrany jednego wieczoru. Będzie to powrót do dawnych lat, kiedy to właśnie turniejowa formuła była często wykorzystywana podczas gal KSW.

”Nawet się ucieszyłem, gdy usłyszałem, że będzie to turniej. Byłem zadowolony, bo lubię poznawać, doświadczać nowych rzeczy. To mnie zmotywowało jeszcze bardziej do tego, żeby przygotować się na sto procent. Wchodzimy w to i robimy swoje. To jest dla mnie chyba najlepszy moment w karierze i chcę go wykorzystać.”

Gala XTB KSW Epic będzie wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Będzie to powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, co podoba się Marcinowi.


”Koncepcja przedstawienia wszystkich stylów walki jest dla mnie świetnym pomysłem. Jestem jednym z nielicznych pewnie zawodników, którzy pamiętają te pierwsze turniej, w których wychodziliśmy do walki ubrani w różne stroje i prezentowaliśmy pojedyncze płaszczyzny walki. Teraz już tego nie ma. Teraz wszyscy są wszechstronni, ale sama koncepcja jest naprawdę świetna i dla mnie jest to powrót do starych dobrych czasów.”

Marcin Wójcik jest byłym pretendentem do tytułu wagi półciężkiej KSW. W ostatnich latach z sukcesami rywalizował w organizacji FEN i Gladiator Arena, gdzie zdobył mistrzowskie pasy. Wygrał też walkę pod skrzydłami amerykańskiej marki Professional Fighters League i dziś jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Marcin stoczył do tej pory 27 pojedynków, z których dziewiętnaście wygrał. Siedemnaście razy tryumfował przed czasem, jedenaście razy posyłał rywali na deski, a sześć razy zwyciężał przez poddanie.

W pierwszej walce turniejowej Marcin Wójcik zmierzy się z Rafałem Haratykiem. Do pojedynku dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. #Gliwice

<informacja prasowa>

Dodaj komentarz