Marcin Tybura kontra Alexandar Romanov zapowiedziane na galę UFC 278!

Najnowsze informacje zza oceanu powiadomiły nas o tym, że jednym z bohaterów sierpniowej gali UFC będzie Polak.

Już 28 sierpnia, w olimpijskim mieście Salt Lake City, odbędzie się kolejna, numerowana gala UFC – 278. W dniu dzisiejszym, amerykańska federacja zdecydowała się opublikować część zestawień planowanych na to wydarzenie i  jak się okazało, jedną z głównych postaci będzie Marcin Tybura (22-7).

Reprezentant Polski, w swoim szesnastym już pojedynku dla organizacji UFC, zmierzy się z niepokonanym Mołdawianinem – Alexandarem Romanovem (16-0).

31-letni „ciężki” pochodzący z Comratu, nie zaznał jeszcze smaku porażki. W największej federacji świata, zadebiutował w roku 2020 i do tej pory wygrał 5 pojedynków, ostatni podczas kwietniowej gali UFC 267, demolując Chase’a Shermana (15-10), plasując się tym samym na miejscu numer 13 w oficjalnym rankingu królewskiej kategorii wagowej.

„Tybur” natomiast powróci do oktagonu po porażce z Alexandrem Volkovem (35-10), której doznał w październiku ubiegłego roku. Wcześniej, dwukrotnie zestawiano go z Jairzinho Rozenstruikiem (12-4), jednak z powodu kontuzji, do pojedynku nigdy nie doszło. Pochodzący z Uniejowa, Tybura zajmuje 10 lokatę w rankingu kategorii ciężkiej.

Dodaj komentarz