Marcin Held liczy na poddanie podczas XTB KSW 89

Marcin Held jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich zawodników MMA. Już 16 grudnia zadebiutuje w klatce KSW.

Bilety na XTB KSW 89 już w sprzedaży na eBilet.pl.

Podczas gali XTB KSW 89 do okrągłej klatki wejdzie Marcin Held, czołowy zawodnik wagi lekkiej. Marcin ma dopiero 31 lat, a już stoczył blisko 40 pojedynków.

”Treningi rozpocząłem w wieku dziewięciu lat. Zacząłem od brazylijskiego jiu-jitsu. Później stopniowo zacząłem włączać w swoje treningi boks, stójkę i elementy zapasów. Pierwszą walkę w MMA stoczyłem mając 16 lat. ”

Dziś zawodnik z Tych jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i specjalizuje się w poddawaniu rywali. Marcin dziewiętnaście zwycięskich pojedynków zakończył przed czasem, aż piętnaście z nich wygrał przez poddanie, a jedenaście razy tryumfował już w pierwszej rundzie starcia. W najbliższej walce zmierzy się z Raulim Tutaraulim i liczy, że i jego uda mu się skończyć przez poddanie.

”Nie widzę szczególnych luk w grze Rauliego, które mógłbym wykorzystać, ale na pewno będę próbował dźwignię na nogi, może jakąś gilotynę lub balaszkę. Jest duży wachlarz technik kończących i myślę, że coś wejdzie.”Przed debiutem w KSW Marcin nie kryje, że chce wejść na szczyt wagi lekkiej i że chciałby się spotkać w klatce z Salahdine’em Parnasse’em.

”Jestem chętny na walkę z każdym. W sumie nieważne, czy Salahdine Parnasse będzie jeszcze posiadał pas, kiedy przyjdzie do naszej walki. Zawsze jestem chętny do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami. Uważam, że kategoria lekka jest najmocniejszą kategorią w KSW. Ogólnie na świecie jest to waga bardzo mocno obsadzona.”

Marcin od lat rywalizuje na arenie międzynarodowej. Bił się dla takich organizacji jak UFC, Bellator czy ostatnio Professional Fighters League, a już 16 grudnia wejdzie do okrągłej klatki w PreZero Arenie #Gliwice, aby przedstawić się fanom KSW.

<informacja prasowa>

Dodaj komentarz