Łukasz Brzeski ponownie zawalczy w UFC!

Walczący w kategorii ciężkiej, Łukasz Brzeski (8-4-1. 1 NC) dostanie kolejną szansę na stoczenie pojedynku w największej organizacji MMA na świecie – UFC. O fakcie stoczenia kolejnej walki pod szyldem amerykańskiego giganta poinformował szef grupy Artnox MMA – Artur Gwóźdź na platformie X.  Na ten moment jeszcze nie ogłoszono terminu i rywala dla zawodnika urodzonego w Poroninie.

Brzeski kontrakt z UFC wywalczył 14 września 2021 roku wygrywając pojedynek z Dylanem Potterem. 13 grudnia 2021 zagraniczny portal internetowy poinformował o zawieszeniu dwóch zawodników, którzy brali udział w programie Dana White’s Contender Series, jak się okazało jednym z tych zawodników był Brzeski. W organizmie Polaka wykryto niedozwolone substancje (klomifenu), odpowiadającego za blokowanie żeńskich hormonów płciowych. Brzeski został zawieszony na dziewięć miesięcy i ukarany grzywną w wysokości 750 dolarów oraz wynik walki z Amerykaninem został zmieniony na no contest.

Oficjalny debiut dla organizacji UFC nastąpił 13 sierpnia 2022 na UFC Fight Night: Vera vs. Cruz, gdzie zmierzył się z byłym mistrzem czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA w wadze półciężkiej, Martinem Budayem. Pojedynek ten przegrał kontrowersyjnym werdyktem sędziów punktowych.

W UFC legitymuje się rekordem 0-3.

Dodaj komentarz