Jakub Drozdowski szybko nokautuje na gali Khan Fight w Turcji

W sobotni wieczór, podczas gali Khan Fight: Veni, Vidi, SMASH w Turcji odbył się 10-osobowy turniej w wadze koguciej. Jednym z jego uczestników był reprezentujący polskie barwy Jakub Drozdowski.

Kartę główną wydarzenia Khan Fight poprzedził turniej, w którym mierzyli się ze sobą zawodnicy w kategorii do 61kg. Nagrodą dla zwycięzców swoich pojedynków był angaż w tureckiej organizacji oraz gwarant występ na jednej z kolejnych edycji gali.

W Grand Prix of Bursa – bo tak w oryginale brzmiała nazwa turnieju, udział wziął reprezentant klubu ASW Black Panther Bydgoszcz Jakub Drozdowski (3-0). 23-latek skrzyżował rękawice z Rosjaninem – Dzhumalim Nabievem (0-2)Bydgoszczanin od samego początku starcia wywierał presję na rywalu i nie dawał mu żadnego pola do popisu. Drozdowski wykorzystał swoją przewagę i po jednym z obaleń spuścił na swojego oponenta nawałnice ciosów z góry, czego efektem była interwencja sędziego i przerwanie pojedynku na kilka sekund przed końcem pierwszej rundy.

Dla 23-latka było to trzecie zawodowe zwycięstwo. Wcześniej, po bardzo bogatej karierze amatorskiej, wygrywał na galach polskich organizacji – Envio Fight Night oraz Strife.

Całą walkę Jakuba Drozdowskiego można obejrzeć poniżej: (walka Kuby od 2:04:15)

Dodaj komentarz