Ion Cutelaba vs. Johnny Walker dodane do karty wrześniowej gali UFC 279

Po niedawnym ogłoszeniu walki wieczoru gali UFC 279, która odbędzie się 10 września w Las Vegas, przyszła pora na ujawnienie kolejnego zestawienia.

Miano tak zwanego „Main Eventu” gali UFC 279, otrzymało starcie Khamzata Chimaeva (11-0) z dobrze znanym Nate’em Diazem (20-13) który po raz ostatni wejdzie do klatki amerykańskiej federacji.

Dzisiaj dodano również inny pojedynek na tejże karcie, gdzie w kategorii półciężkiej spotkają się Ion Cutelaba (16-7-1) i Johnny Walker (18-7). Po tym jak informacja ta wypłynęła do sieci, potwierdził ją również sam Walker na swoim kanale YouTube.

Urodzony w Kiszyniowie Mołdawianin, od czasu swojego debiutu w UFC w 2016 roku zalicza występy ze zmiennym szczęściem. Ostatni raz mogliśmy go oglądać przy okazji gali UFC Vegas 54, na której przegrał poprzez poddanie z Ryanem Spannem (20-7) już w pierwszej rundzie.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii reprezentant Brazylii do amerykańskiej organizacji dostał się poprzez walkę na Daną White’s Contender Series w 2018 roku. Po udanym starcie, kiedy to był na fali 3. zwycięstw z rzędu, w karierze Walkera nastał kryzys i na ostatnich 5 starć wygrał tylko jedno z nich. 

Dodaj komentarz