Były mistrz UFC zawalczy w czerwcu na gali ARES 7

Najświeższe wiadomości mówią, że szeregi francuskiej federacji ARES zasili bardzo mocne nazwisko. 

Jak można wyczytać w mediach społecznościowych ARES Fighting Championship, już 25 czerwca podczas gali ARES 7, dojdzie do debiutu bardzo dobrze znanej w świecie MMA postaci, jaką jest Renan Barão (34-9).

Były mistrz UFC w wadze koguciej, podczas swojego pierwszego występu dla europejskiej organizacji podejmie w oktagonie reprezentanta Francji Williama Gomisa (9-2), a starcie zostało zakontraktowane w kategorii piórkowej.

Sylwetki Renana Barão nie trzeba raczej nikomu głębiej przedstawiać. Brazylijczyk w latach 2012-2014 dzierżył tytuł mistrzowski wagi koguciej, który zdobył podczas UFC 149 pokonując Urijaha Fabera (35-11). Odebrał mu go dopiero 2 lata później TJ Dillashaw (17-4), z którym później przegrał również w rewanżu. Ostatni raz w klatce zaprezentował się w 2019 roku, odnosząc porażkę w boju z Douglasem Silva de Andrade (28-4)

William Gomis to wychowanek słynnego paryskiego klubu Atch Academy, z którego wywodzi się wielu świetnych zawodników. Sam „Jaguar”, jest również uważany za jednego z lepszych Francuzów w dziedzinie MMA. W przeszłości, miał okazję bić się dla organizacji takich jak m.in. Cage Warriors czy UAE Warriors – na którym to stoczył ostatni pojedynek, nokautując w pierwszej rundzie Aripa Yakubova (6-2).

Dodaj komentarz