Babilon MMA 28: To może być kolejny polsko-polski klasyk w wadze piórkowej. Lotta vs Mendlewski 3 czerwca w Nowym Targu!

Federacja Babilon MMA przyzwyczaiła kibiców sportów walki do odważnego prowadzenia zawodników i kontraktowania pojedynków, w których szanse rywali rozkładają się 50 na 50. Wiele tego typu zestawień widzieliśmy w ostatnich latach w szczególnie mocno obsadzonej kategorii piórkowej. 3 czerwca na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu czeka nas kolejne takie starcie – Hubert Lotta (3-2) zmierzy się z Krzysztofem Mendlewskim (4-2). W pojedynku wieczoru Piotr Wawrzyniak i Adam Łaguna powalczą na dystansie 5 rund o mistrzowski pas wagi średniej, a przed nimi w starciu na zasadach K-1 zmierzą się wielcy mistrzowie kickboxingu: Rafał Dudek i Dominik „Japoński Drwal” Zadora.

 

Oprócz walki Wawrzyniak-Łaguna o mistrzowski pas oraz starcia polskich legend kickboxingu Dudek-Zadora ciekawie zapowiada się także walka w królewskiej kategorii, w której niepokonany Marcin „Arab” Kalata sprawdzi się z Damianem „Bujakiem” Bujkowskim. Na gali Babilon MMA 28 odbędzie się także interesujący debiut Mistrza Polski Strongman z 2020 roku – Roberta Cyrwusa, który zmierzy się z Grzegorzem Smolińskim.

 

Wszystkim show może jednak skraść wspomniane starcie w wadze piórkowej. 27-letni Krzysztof Mendlewski zaczął karierę w MMA od dwóch przegranych potyczek, ale od maja 2019 roku nie zaznał goryczy porażki i wygrał w świetnym stylu 4 kolejne walki, w każdej z nich prezentując się lepiej niż w poprzednich. W klatce Babilon MMA ma już na koncie dwa zwycięstwa – pokonał kolejno Marcina Skrzeka (poddanie w 2. rundzie) oraz Mateusza Makarowskiego (jednogłośnie na punkty). Młodszy o 4 lata Hubert Lotta uchodzi za wielki talent sportów walki. Jako amator pokonał m.in. znakomitego Oskara Szczepaniaka, a na zawodowstwie ma już wygrane nad Piotrem Kacprzakiem (przegrał w rewanżu) i Karolem Kutyłą.

 

W pojedynku Lotta-Mendlewski trudno wskazać faworyta, a w dodatku obaj zawodnicy stawiają sobie najwyższe cele w sporcie i marzą o mistrzowskim tytule federacji Babilon MMA. Który z nich okaże się lepszy 3 czerwca na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu i przybliży się do upragnionego trofeum?

 

Karta walk gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu:

Walka wieczoru o mistrzowski pas wagi średniej (do 84 kg):
5 x 5 min – Piotr Wawrzyniak (9-5) vs Adam Łaguna (6-1)

Walka K-1 w limicie do 77 kg:
3 x 3 min – Dominik „Japoński Drwal” Zadora (26-9) vs Rafał Dudek (25-17)

Walka w wadze ciężkiej (do 120 kg):
3 x 5 min – Marcin „Arab” Kalata (2-3) vs Damian „Bujak” Bujkowski (2-1)

Walka w wadze super ciężkiej (+120 kg):
3 x 5 min – Robert Cyrwus (debiut) vs Grzegorz Smoliński (0-3)

Walka w wadze piórkowej (do 66 kg):
3 x 5 min – Hubert Lotta (3-2) vs Krzysztof Mendlewski (4-2)

Dodaj komentarz