Amanda Nunes nie zawalczy na gali UFC 9 maja!

Dana White znów ma problemy ze zorganizowaniem gali. Podwójna mistrzyni UFC, Amanda Nunes 9 maja miała bronić swojego pasa w pojedynku z Felicią Spencer. Tak się jednak nie stanie, ponieważ mistrzyni wagi piórkowej nie zawalczy na tej gali.

Nunes udzieliła wywiadu dla CBS Sports w którym powiedziała:

,,Nie będę walczyć 9 maja. Zawalczę, ale jeszcze nie wiem kiedy. Nie sądzę żeby był to dobry czas dla mnie na walkę. Gdy sytuacja z wirusem się uspokoi, będę miała możliwość na pełny obóz przygotowawczy, może w czerwcu. Zobaczymy co się wydarzy, ale 9 maja nie zawalczę.”

Amanda Nunes zdobyła pas wagi piórkowej po nokaucie na Cris Cyborg w 2018 roku, walka na UFC 250 miała być jej pierwszą obroną pasa. Pierwsze mistrzostwo ,,The Lioness” zdobyła po pokonaniu przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie Mieshy Tate w 2016 roku.

Jej przeciwniczka, Felicia Spencer (8:1) stoczyła 3 walki dla UFC, z czego dwie wygrała.

Walka kobiet miała być jedną z trzech walk wieczoru, na ten moment walką wieczoru jest pojedynek pomiędzy Tonym Fergusonem, a Justinem Gaethje. Co-main eventem gali jest Henry Cejudo vs Dominik Cruz. Gala zapowiada się bardzo widowiskowo, lecz nie możemy mieć pewności czy ona odbędzie się ona na 100% patrząc na ostatnie problemy z organizacja gali nr 249.

 

 

Dodaj komentarz