Demian Maia wskazuje rywala na swoją pożegnalną walkę w UFC!

Demian Maia w swojej pożegnalnej walce chciałby zmierzyć się z Diego Sanchezem. 42-letniemu brazylijczykowi pozostała jedna walka w kontrakcie z UFC, po której stanowczo zamierza odejść na sportową emeryturę i pożegnać się z MMA! 

Starcie ze zwycięzcą pierwszego sezonu reality „The Ultimate Fighter” jest czymś, o co Maia nawołuje od lat. Ten elekryzujący pojedynek pomiędzy weteranami UFC z pewnością zainteresowałoby prawdziwych fanów MMA, którzy od lat obserwują zmagania tych zawodników w oktagonie największej federacji na świecie

Wydaje się, że Maia jest zdecydowany na tę walkę, o czym wspomniał w ostatnim wpisie na swoim Twitterze:

,,Tak @DiegoSanchezUFC! Zróbmy to!”

42-letni Maia ((28-10 MMA, 22-10 UFC) wraca po przegranej w pierwszej rundzie przez TKO, której doznał w walce z Gilbertem Burnsem na UFC na ESPN + 28 w marcu. To starcie przerwało serię trzech zwycięstw brazylijczyka, który w przeszłości stawał do walk o tytuły mistrza w wadze półśredniej i średniej UFC!

38-letni Sanchez (30-12 MMA, 19 -12 UFC) jest także byłym pretendentem do tytułu mistrza UFC. W ostatniej walce odniósł zwycięstwo przez dyskwalifikację z Michelem Pereirą na UFC na ESPN + 25. Ta walka odbiła się dużym echem w środowisku MMA z powodu słabej dyspozycji Sancheza, do której w dużej mierze mógł przyczynić się jego coach – Joshua Fabia i niekonwencjonalny plan treningowy.

Sanchez wyraził zainteresowanie tym starciem. W mediach społecznościowych zasugerował, żeby zorganizować tą walkę na słynnej w ostatnich tygodniach wyspie UFC!

,,Wszyscy jesteśmy podekscytowani, aby wrócić do normalności !!! @demianmaia @danawhite @ufc Fight Island?”

Pojedynek Mai z Sanchezem miałby dodatkowy plus z marketingowego punktu widzenia, Byłby to łącznie 65 występ obu Panów w oktagonie UFC, co jest zdecydowanym rekordem w historii federacji.

Co powiecie na taką walkę pożegnalną dla żywej legendy MMA – Demiana Mai?

 

Dodaj komentarz