Szczegóły powrotu Vitora Belforta

Legenda MMA, Vitor Belfort (26-14,1NC) wraca do startów po dwuletniej przerwie. 43-letni Brazylijczyk wystąpi w wadze ciężkiej na jednej z gal ONE Championship. 

Były mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC swoją ostatnią walkę stoczył w maju 2018 roku. Wówczas został znokautowany w drugiej rundzie przez Lyoto Machide. Po tej porażce ”The Phenom” ogłosił przejście na sportową emeryturę. Jak się później okazało emerytura zawodnika nie trwała zbyt długo, bo już w tym samym roku kilka miesięcy później oznajmił, że jest gotów wrócić do startów.

Chwile po ogłoszeniu powrotu, Vitor poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych o podpisaniu kontraktu z najlepszą azjatycką organizacją- ONE Championship

Teraz po blisko roku od podpisania kontraktu z organizacją Chatri’ego Sityodtonga, zawodnik w wywiadzie dla Asian MMA zdradził szczegóły swojego debiutu w nowej organizacji i jak przyznał jego pojedynek odbędzie się w limicie królewskiej kategorii wagowej, a przeciwnikiem będzie muskularny Alain Ngalani (4-5,1NC).

Z wyboru przeciwnika Vitor zdaje się być bardzo zadowolony:

„Podoba mi się to. Jest trudnym rywalem. Ma wysokie umiejętności i jest bardzo silny. To duży człowiek. Ale takiego czegoś właśnie szukam. Dużego i mocnego wyzwania.”

Póki co nie wiadomo kiedy dokładnie dojdzie do starcia Belfort vs. Ngalani, bo z powodu pandemii koronawirusa. wszystkie majowe gale zostały przełożone, ale jak zapewniają organizatorzy już niedługo mają wrócić. Także zostaje nam cierpliwie czekać

Dodaj komentarz