Mateusz Rębecki zawodnikiem rezerwowym w programie Dana White’s Contender Series

Mateusz Rębecki (11-1), mistrz organizacji Fight Exclusive Night od dłuższego czasu przymierzany jest do największej organizacji na świecie, jedną z możliwości dostania się do UFC, jest program Dana White’s Contender Series. 

Podczas rozmowy z Pawłem Wyrobkiem, w podcaście „W Narożniku”, przekazał że jest rezerwowym programu DWCS

„Jestem zawodnikiem rezerwowym w Dana White’s Contender Series a to już coś znaczy. Zawodników, którzy chcą dostać się do UFC, jest od groma.”

oraz jak federacja UFC dobiera zawodników do programu

„Ja osobiście uważam, że jest to mocno kierowane rekordem. To jest nasze CV w świecie MMA, to tak kieruje tymi wszystkimi matchmakerami UFC. Jest tylu tych zawodników, że chyba nie każdemu się chce sprawdzać osobno każdą twoją walkę, więc tu może tkwić problem.

Na początku podcastu, Mateusz został zapytany kiedy możemy zobaczyć w octagonie Fight Exclusive Night, oraz czy był brany pod uwagę na galę FEN 28.

„Fen-u? Włodarze jeszcze nie mają na mnie pomysłu, na te pierwsze dwie gale, chciałem się bić ale tam jest chyba zapełniona karta. Z moim managerem Pawłem Kowalikiem walczymy żeby jak najszybciej cokolwiek złapać zagranicą. Może przy dobrych lotach w lipcu za walczę, ciężko mi na tę chwilę powiedzieć, bo cała sytuacja jest rozwojowa. Wiadomo, że dla mnie, jak najszybciej chciałbym stoczyć walkę, cokolwiek zrobić, bo ja założyłem sobie na ten rok plan trzy-cztery walki żeby stoczyć, a niestety tak się to wszystko potoczyło, że pewnie dojdzie może do dwóch, w porywach może w porywach krótkiego odstępu drugiej połowy tego roku, zawalczę może z dwa razy. Zobaczymy”

Na gali Fen 28, ze względu na obostrzenia, zamknięte granice, walki będą Polsko-Polskie. Paweł zapytał Mateusza z kim chciałby się zmierzyć, czy walka odbyła by się o pas wagi lekkiej, czy może wolał by walkę nie o pas np. w limicie umownym.

„Rzeczywiście też się nad tym nie zastanawiałem,mogli by mieć z tym spory problem, bo inni zawodnicy, którzy są wyżej rankingowo ode mnie są zakontraktowani z innymi organizacjami. Ciężko to w ogóle rozegrać, rzeczywiście tutaj mieli by związane ręce, ale może do tego czasu granice by otworzyli, ciężko też powiedzieć w tej kwestii.”

Cały materiał z udziałem Mateusza Rębeckiego, do zobaczenia poniżej:

 

 

źródło: MMARocks.pl

 

Dodaj komentarz