„MMA to najpiękniejsza przygoda życia” – Borys Dzikowski przed XTB KSW 78

Podczas gali XTB KSW 78 do okrągłej klatki powróci Borys Dzikowski, który ma za sobą udany debiut w organizacji.

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.plBorys Dzikowski ma za sobą świetny debiut w organizacji KSW. We wrześniu minionego roku reprezentant klubu Puncher Wrocław już w pierwszej minucie starcia znokautował efektownym wysokim kopnięciem Arkadiusza Mruka. Za tę akcję Dzikowski został nagrodzony bonusem.

 ”Jestem tym szczęśliwcem, że udało mi się w drugiej walce zawodowej zadebiutować w KSW i to w takim stylu. To było spełnienie marzeń. Od początku mojej przygody z MMA chciałem wygrać przez wysokie kopnięcie i dokonałem tego w debiucie.”

Dziś Borys walczy zawodowo, ale jego droga do świata sportów walki była dość długa.

”Jako dziecko, jak każdy chłopak, grałem w piłkę nożną. Ze względu na moje pokaźne gabaryty byłem bramkarzem. Grałem w Sarnowiance Sarnowa i Rawii Rawicz. Moim rywalem, a potem kolegą z boiska był Karol Świderski, który dziś gra w reprezentacji Polski. Tylko on strzelał mi gole na zawodach, więc jako bramkarz radziłem sobie całkiem dobrze. Przygodę z boiskiem skończyłem w wieku 11 lat i zająłem się ping pongiem. Grałem w reprezentacji szkoły i nie tylko. Zdobyłem nawet mistrzostwo gminy. W końcu pojawiła się też siłownia, dzięki której dużo schudłem. Generalnie jednak sport towarzyszył mi od zawsze.”

W wieku lat 18 Borys zdecydował się na spróbowanie swoich sił na macie.

 ”Koledzy chodzili na salę i zainteresowali mnie tym, co robią. Po dłuższych namowach stwierdziłem, że sam się wybiorę i tak naprawdę od pierwszego treningu uznałem, że to jest właśnie to, co mi się podoba. Zaczynałem w klubie MMA Rawicz, więc od razu trenowałem mieszane sztuki walki, ale na swojej amatorskiej drodze rywalizowałem również w ogólnopolskich i regionalnych zawodach grapplingowych.”

Borys zebrał pokaźne doświadczenie na zawodach amatorskich – stoczył ponad 20 walk, z których większość wygrał. Wywalczył między innymi puchar oraz wicemistrzostwo Polski i Europy Amatorskiej Ligi MMA, a także tytuł mistrza Wielkopolski. Przed debiutem w KSW Borys po raz pierwszy zawalczył zawodowo na gali Strife 2 i wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie pojedynku. Wybierając MMA Dzikowski nie myślał jednak o zawodowych startach.
”Zamysł pójścia na pierwszy trening był podyktowany chęcią zdobycia nowego doświadczenia, spędzania czasu z kolegami, nabycia nowych umiejętności. Po pierwszym treningu wiedziałem jednak, że będę chciał to robić dalej i na pewno będę chciał rywalizować. Już wtedy wiele się zmieniło. Podporządkowałem wszystko pod sport. MMA to najpiękniejsza przygoda życia.”

Już podczas gali XTB KSW 78 Borys Dzikowski wejdzie po raz drugi do okrągłej klatki i będzie chciał zdobyć trzecią wygraną z rzędu. Gala odbędzie się 21 stycznia w szczecińskiej Netto Arenie.

<INFORMACJA PRASOWA KSW>

Dodaj komentarz