Michał Andryszak zawalczy o pas zagranicznej organizacji? „Longer” otrzymał propozycje takiego starcia!

Były zawodnik m.in. ACB, FEN oraz były pretendent do pasa wagi ciężkiej KSW prawdopodobnie ponownie stanie do walki o mistrzowski tytuł – tym razem, w zagranicznej organizacji.

Dość niespodziewane, ale jakże satysfakcjonujące doniesienia pojawiły się dzisiaj w mediach społecznościowych jednego z najlepszych polskich zawodników kategorii ciężkiej – Michała Andryszaka (25-10).Longer” na swoim Instagramie podzielił się z kibicami wiadomością, którą otrzymał najprawdopodobniej od jednego z właścicieli chorwackiej organizacji Fight Nation Championship. Jak możemy odczytać z jej treści – Polak otrzymał propozycję starcia o mistrzostwo wagi ciężkiej na nadchodzącej gali FNC 12 która odbędzie się już 2 września w rzymskim Amfiteatrze w Puli.

 

Instagram: @michalandryszakmma

Wedle tego, co możemy zobaczyć na screenie – Andryszak przystał na tą propozycję, zgłaszając tym samym swoją gotowość do takiego boju. Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja, aczkolwiek temat zauważyły już również chorwackie media, w których to coraz więcej się mówi, że takie starcie rzeczywiście dojdzie do skutku.

Aktualnym mistrzem dywizji ciężkiej organizacji FNC jest Ivan Vitasović (11-5-1). Chorwat zdobył tytuł mistrza podczas gali FNC 6 w czerwcu 2022 roku, nokautując w drugiej rundzie Oliego Thompsona (21-16). 3 miesiące później, na gali FNC 7, po raz pierwszy obronił swoje trofeum pokonując w pierwszej rundzie Geronimo dos Santosa (45-24-1).

Ciekawostką jest też fakt, że Ivan Vitasović jest już od dłuższego czasu.. zawodnikiem KSW! Tak przynajmniej wynika ze słów zarówno organizacji FNC jak i KSW, oraz samego zainteresowanego. Chorwat był już parokrotnie przymierzany do walki w polskiej organizacji, jednak jak dotąd nie doszło jeszcze do jego debiutu.

Dodaj komentarz