Marian Ziółkowski przed mistrzowskim starciem z Mateuszem Gamrotem – „Nie odbierając nic Maciejowi Kazieczce, Mateusz Gamrot jest na wyższej półce”

Dzisiaj potwierdziły się nasze doniesienia i doszło do zmiany rywala w walce wieczory KSW 54. Nowym rywalem Mateusza Gamrota został Marian Ziółkowski który już raz był przymierzany do walki o pas tymczasowy na KSW 50, a rywalem miał być ostatni przeciwnik Poznaniaka Norman Parke.

W wywiadzie dla telewizji polsatsport.pl wypowiedział się na temat zmiany rywala na najbliższej gali, czy Maciek jest lepszy od Mateusza oraz planie na walkę z mistrzem w kategorii lekkiej.

„W niedzielę odebrałem telefon z propozycją, początkowo byłem podekscytowany i nie mogłem w to uwierzyć, ale zdecydowałem się po minucie.”

„Wydarzyła się kontuzja Shamila Musaeva myślę że jest kluczowa w przebiegu sytuacji, w tym wypadku dostałem ofertę walki z Mateuszem Gamrotem. Nie chciałem po raz drugi odmawiać, tym bardziej że okoliczności się zmieniły jestem bardzo dobrze przygotowany do pojedynku niezależnie kto miał być, więc nie pozostało mi nic innego jak przyjąć te wyzwanie”

„Nie odbierając nic Maciejowi Kazieczce, Mateusz Gamrot jest na wyższej półce, prawdopodobnie na tej najlepszej w Europie. Duże wyzwanie przede mną, mogę wykazać się odwagą. Niektórzy zarzucali mi, że jej zabrakło, gdy odrzuciłem pierwszą propozycję. Wtedy nie było szans w pełni się przygotować. Teraz mogę pokazać, że się go nie obawiam.”

„Jestem zawodnikiem, kibicem który bardzo interesuje się walkami i widziałem wszystkie Mateusza walki na bieżąco na żywo, więc zawsze gdzieś analizowałem to jak się rusza, ale tak te kilka dni jeszcze zostało ze swoim sztabem mamy jeszcze szanse jakąś taktykę ustalić. Ale tak jak powiedziałem Mateusza znam nie jest on dla mnie żadną tajemnicą, zawsze miałem to w głowie że teoretycznie mogę się z nim spotkać w klatce.”

Marian zapytany również został o kontuzje Shamila Musaeva oraz co myśli na temat zamieszania wokół karty walk gali KSW 54

„Z tego co wiem nieoficjalnie to jakaś kontuzja, ale też słyszałem w kuluarach że to był tez problem przede wszystkim, ciężko powiedzieć czy przede wszystkim ale miał problemy z wagą. Czyli jeśli to był prawdziwy powód którego jestem ciekaw czy się dowiemy, no to Shamil niepoważnie podszedł do tej sytuacji, ale jeśli ma kontuzje kolana to nic nie można mu zarzucić”

Wiadomo również że na karcie walk pozostanie Maciej Kazieczko a na dniach mamy poznać nowego rywala zawodnika Ankos MMA, który można powiedzieć jest w tej całej sytuacji najbardziej pokrzywdzony, ponieważ kiedy doczekał się już walki w topie dywizji lekkiej KSW to sprawy poza sportowe poprzestawiały najbliższą kartę walk.

„Z tego co wiem też nieoficjalnie Maciek pozostaje na karcie i ktoś do niego będzie dobrany”

 

 

Dodaj komentarz