Karta walk desygnowana starciem Tony Ferguson vs. Justin Gaethje odbędzie się 9 maja pod szyldem UFC 249!

Zanim pandemia koronawirusa wprowadziła świat w okres bezprecedensowego chaosu, UFC miało zaplanowane dwa duże wydarzenia na kwiecień i maj: UFC 249, zaplanowany na 18 kwietnia w Las Vegas oraz UFC 250, które miało odbyć się 9 maja w São Paulo.

Oba zostały niestety anulowane…

Niedługo po tym jak organizacja potwierdziła rezygnację z organizacji tych wydarzeń, UFC ogłosiło nową superkartę na gali planowanej na 9 maja, która obejmowała walki z anulowanych kart UFC 249 i UFC 250, a także gal w Columbus, Portland i Londynie.

Ogłoszenie tej karty było ekscytującą wiadomością dla fanów MMA, dla organizatorów wiązało to się jednak z koniecznością określenia nazwy tego zbiorczego wydarzenia!

Część fanów twierdziła, że powinna ono nosić nazwę UFC 249. Łatwo zrozumieć tą logikę, ponieważ ostatnią numerowaną galą, którą udało się zorganizować było UFC 248.

Inni fani twierdzili, że nowa karta z 9 maja powinna nosić nazwę UFC 250, z tego względu, iż pierwotnie na tą datę planowano UFC 250 w Brazylii.

Podczas gdy obie strony przedstawiły mocne argumenty, UFC w końcu podjęło decyzję i zadecydowano, że 9 maja odbędzie się UFC 249! Poinformował o tym na swoim Twitterze Brett Okamoto:

„Najświeższe informacje: następne wydarzenie UFC ma oficjalną nazwę”, powiedział we wtorek Brett Okamoto z ESPN. „Według organizacji, 9 maja w siedzibie, która niedługo zostanie ogłoszona, uznano za oficjalne… UFC 249.  Przekażcie znajomym.”

UFC 249 jest promowane i desygnowane starciem o tymczasowych pas wagi lekkiej pomiędzy czołowymi zawodnikami Tony Fergusonem i Justinem Gaethje. Na karcie ma się znaleźć również starcie o tytuł mistrza w kategorii koguciej pomiędzy mistrzem Henry Cejudo a pretendentem Dominickiem Cruzem!

Na jakie starcie czekacie najbardziej ??

Dodaj komentarz