Borys Mańkowski: „Moi poprzedni rywale byli lepsi od Marcina Wrzoska!”

W dzisiejszym odcinku Oktagon Live gości w studio był Tomasz Drwal oraz Borys Mańkowski, którzy już za 3 dni wejdą do klatki KSW i stoczą swoje boje dla największej federacji w Europie!

Borys Mańkowski opowiedział o genezie swojej decyzji o zejściu do kategorii lekkiej. „Tasmański Diabeł” przyznał, że już od dawna chciał to zrobić, ponieważ jego warunki fizyczne dużo bardziej pasują do kategorii lekkiej i to była główna motywacja do ostatecznej decyzji. Blokadą w głowie Borysa przez długi czas był fakt, że coraz większe sukcesy w kategorii niżej święcił jego przyjaciel klubowy Mateusz Gamrot oraz jego pozycja w kategorii półśredniej, która była ustabilizowana do momentu przegranego starcia z Soldiciem. Borys wspomniał również o ogromnym znaczeniu braku wiedzy wcześniej, jak zrobić tą wagę zdrowo i tak, żeby czuć się w niej dobrze. Dzięki stosowaniu odpowiednich kąpieli oraz oddechów okazało się, że 2/3 kg udało się zgubić jako skutek uboczny tych metod. Teraz Mańkowski ważąc ok. 75kg jest pewny, że wagę zrobi bez większych problemów i będzie lepszą wersją siebie w oktagonie!

Borys zdementował również zarzuty hejterów, którzy twierdzą, że postawił mocniej na rozwój swoich social mediów niż na trenowanie. Na dowód swoich słów Mańkowski pokazał statystyki swojego instagrama, na którym spędza zaledwie 14 min dziennie. Youtube traktuje za to jako narzędzie, które kiedyś może być opcją na zarabianie dużych pieniędzy, ale nie żeby spędzać tam życie. Słowa od Borysa do fanów:

„Nie marnujcie sobie życia na oglądanie relacji, zróbcie coś lepszego”

Mateusz Borek zapytał również o spozycjonowanie Marcina Wrzoska z punktu widzenia sportowego w porównaniu do poprzednich rywali. Borys przyznał, że Wrzosek jest mocnym zawodnikiem, o czym świadczy również fakt, że był mistrzem KSW w kategorii piórkowej. Natomiast Mańkowski uważa, że jego poprzedni rywale byli po prostu lepsi od Wrzoska!

Czy zgadzacie się z tą opinią i stawiacie na Borysa w tym starciu? Podzielcie się swoimi typami!

 

 

 

 

Dodaj komentarz