„Bomba” mistrzem! Marcin Bandel poddał rywala w walce wieczoru gali BRAVE 63

Fantastycznie dla polskich kibiców rozpoczął się ten tydzień w MMA. Doświadczony polski zawodnik właśnie został mistrzem znanej organizacji.

W środowe popołudnie w Bahrajnie, odbyła się kolejna gala federacji BRAVE z numerem 63. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że walką wieczoru tego wydarzenia będzie pojedynek o mistrzowski pas kategorii super półśredniej pomiędzy Ismailem Naurdievem (22-5) a Marcinem Bandlem (22-7-1)

Stawiany w roli underdoga „Bomba” sprawił jednak sporą niespodziankę i uszczęśliwił polskich kibiców. Po dość odważnym początku i ofensywie Naurdieva, urodzony w Pabianicach zawodnik trafił przeciwnika prawym sierpowym, a gdy ten padł na deski, Polak rzucił się za nim i nie dał już wstać na nogi. Po ponad minucie kontroli w parterze i szukaniu dźwigni na rękę w końcu się to udało, a reprezentant Austrii zmuszony był odklepać.

Przyszłym przeciwnikiem „Bomby” może być w następnej kolejności niepokonany Kamal Magomedov (10-0) który również na tej samej gali pokonał Olliego Santalahti (13-5) i wydaje się być naturalnym pretendentem.

Dodaj komentarz