Znany z KSW zawodnik zmierzy się w walce wieczoru z reprezentantem Polski na gali FCR 14

Szwedzka organizacja sportów walki, ogłosiła dzisiaj walkę wieczoru swojej następnej gali, w której Polak zmierzy się z twarzą znaną nam z KSW.

Fight Club Rush to jedna z największych obecnie skandynawskich federacji, a ich wydarzenia transmitowane są nawet na UFC Fight Pass. Dotychczas zorganizowali oni już 13 gal, a numer 14 już tuż za rogiem. I to właśnie na zaplanowaną na 26 listopada galę w szwedzkim mieście Västerås, organizatorzy ogłosili dzisiaj główne starcie tego wieczoru. 

 

Pojedynek w wadze średniej będzie miał mocno polski akcent, bowiem znany z KSW Andreas Berg Gustafsson (6-1) zmierzy się z reprezentant Polski – Łukaszem Dziudzią (6-4-1)

https://www.instagram.com/p/Cj5qTvHDOQF/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

„Bane” w polskiej organizacji wystąpił dotychczas tylko raz – na gali KSW 55 w Łodzi niejednogłośną decyzją sędziów przegrał z Damianem Janikowskim (7-5). Nie wiadomo jak obecnie wygląda sytuacja kontraktowa Szweda w naszej rodzimej organizacji, ale na gali FCR 14 wystąpi w roli lokalnego bohatera, gdyż odbywa się ona w jego rodzinnym mieście. 

Dziudzia to wieloletni zawodnik poznańskiego klubu Ankos MMA. Dla Nowotomyślanina, listopadowe starcie będzie jego pierwszym poza granicami Polski, bowiem dotychczas bił się tylko „na swoim terenie”. Obecnie jest na fali dwóch zwycięstw, kolejno podczas gal Babilon MMA 24 oraz Armia Fight Night 12.

Dodaj komentarz