Walka Andersona Silvy z Jakem Paulem zagrożona? Spider tłumaczy

Urzędnicy w Arizonie ponownie sprawdzają walkę Andersona Silvy z Jake Paulem, która zaplanowana jest na najbliższą sobotę. Po tym jak legenda UFC powiedziała, że dwukrotnie został znokautowany na sparingach. 

 

„Ciężko trenuję, aby wygrać. Trenuję z dobrymi bokserami, na wysokim poziomie, a pięciu facetów pomaga mi w przygotowaniach… A podczas ostatniego sparingu z moim partnerem zostałem znokautowany dwa razy”  – skomentował Silva

Według trenera Andersona, ten musi przygotować się na istną „wojnę w ringu”.

Te słowa nie spodobały się natomiast wielu komisjom sportowym, ponieważ tego rodzaju obrażenia podczas przygotowań mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie zawodnika – i doprowadzić do odebrania mu licencji. Trener Silvy, Luiz Carlos Dorea, zaprzeczył jednak, że jego podopieczny został znokautowany. 

https://www.instagram.com/p/CkL2yhbv0-d/

„Mogę powiedzieć, że tak się nie stało” – powiedział w raporcie MMA Fighting

Identyczną narrację prowadzi także Spider, tłumacząc swoje słowa przejęzyczeniem.

„Po zapoznaniu się z raportami i troską o mnie chciałbym wyjaśnić dwie ważne rzeczy” – powiedział Silva. „Po pierwsze, NIGDY nie zostałem znokautowany w sparingu. Błędnie wypowiadałem się podczas tego wywiadu, jak to czasami robię podczas wywiadów po angielsku” 

„Po drugie, ta sesja sparingowa, o której wspomniałem, miała miejsce na początku września. Wywiad z MMA WEEKLY został przeprowadzony 13 września, ale z jakiegoś powodu został wydany w tym tygodniu. Więc to nie było nowe. Co ważniejsze, mój obóz treningowy był świetny. Jestem sprawny i gotowy do walki, a jedynymi, którzy powinni się martwić, są ci którzy kibicują Jake’owi Paulowi w sobotni wieczór”

Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, 29 października w Desert Diamond Arena w Glendale. Wydarzenie rozpocznie się o 01:00 nad ranem, a walka Paul vs Silva spodziewana jest około godziny 05:00. Transmisja w programie Showtime PPV za 59,99 $.

Dodaj komentarz