„W tej walce można spodziewać się wszystkiego” – Arkadiusz Wrzosek o starciu na KSW 79

Podczas gali KSW 79 w Czechach do okrągłej klatki powróci Arkadiusz Wrzosek i zmierzy się z Tomášem Možným.

Bilety na galę KSW 79 już w sprzedaży na eBilet.pl
Pojedynek Wrzoska i Možnego będzie ich drugą konfrontacją. Za pierwszym razem walczyli w kickboxingu. Do konfrontacji doszło w roku 2015 podczas gali w Warszawie. Panowie starli się w boju o pas mistrzowski organizacji WKU. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, ale Polak musiał uznać wyższość Słowaka w ringu. Po ponad siedmiu latach od tamtego boju panowie zmierzą się ponownie, tym razem w klatce KSW i na zasadach MMA.

– Skupiam się na robocie, którą mam do wykonania w klatce – powiedział Arek Wrzosek w rozmowie z Mateuszem Borkiem w trakcie gali XTB KSW 78. – Pierwsza walka odbyła się w Warszawie, więc cieszę się, że ta odbędzie się, można powiedzieć, na neutralnym gruncie. Cieszę się, że mam szansę rewanżu.

Po kilku latach od pierwszego boju Arek Wrzosek jest przekonany, że obaj są już zupełnie innymi zawodnikami.

–  Jestem innym człowiekiem i zawodnikiem. To było osiem lat temu. Obaj jesteśmy dziś inni. Dużo się zmieniło. Ważę więcej. W pierwszej walce była między nami różnica prawie 20 kilogramów. To była moja druga walka w karierze, a Tomka dwudziesta druga. Oboje mamy za sobą osiem lat kariery, dużych pojedynków. Po walce ze mną Tomek poszedł do Glory. Obaj więc mamy doświadczenia bicia się dla organizacji z najlepszymi zawodnikami kickboxingu na świecie.

Arek Wrzosek jest jednym z najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Przez lata zdobył pokaźne doświadczenie w sportach uderzanych. Dzierżył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz zdobył wiele medali mistrzostw Polski w tych dyscyplinach sportu. Jest byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory, w której między innymi znokautował prawdziwą legendę kickboxerskich ringów, Badra Hariego.

Podczas gali w Libercu Arek po raz drugi spróbuje swoich sił w MMA. Možný wejdzie do klatki po raz trzeci.

– W tej walce można spodziewać się wszystkiego – powiedział Wrzosek. – Przygotowuję się do starcia MMA. Nie do walki MMA w stójce. Będę gotowy na wszystko i Tomek raczej nie będzie miał mnie czym zaskoczyć.
Do pojedynku Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným dojdzie już 25 lutego w Libercu.

<INFORMACJE PRASOWE>

Dodaj komentarz