(VIDEO) Dominik Humburger znokautował Roberta Maciejowskiego na gali RFA 11 i został tymczasowym mistrzem kat. średniej

Na odbywającej się w sobotni wieczór gali RFA 11 w słowackiej Bratysławie, w jednej z walk wieczoru doszło do starcia dwóch zawodników, których polscy kibice mogą doskonale kojarzyć z występów dla organizacji KSW.

Jedenasta odsłona czesko-słowackiej organizacji Real Fight Arena to już przeszłość. W sobotni wieczór, jednym z najważniejszych pojedynków było starcie o tymczasowy pas mistrzowski kategorii średniej pomiędzy dwoma zawodnikami, którzy w Polsce są znani za sprawą występów w KSW.

Robert Maciejowski (6-6) nie był pierwotnym planem właścicieli organizacji na to zestawienie, bowiem Dominik Humburger (7-0) miał zmierzyć się z innym zawodnikiem, który jednak wycofał się na chwilę przed rozpoczęciem gali i to właśnie Maciejowski zajął jego miejsce na karcie walk.

W będącym Co-Main Eventem boju, górą okazał się być reprezentant Czech, który po wyraźnej przewadze w pierwszych dwóch rundach, znokautował Polaka ciosami w parterze w połowie trzeciej. Humburger został tym samym tymczasowym czempionem dywizji średniej i nadal pozostaje niepokonany w zawodowej karierze.

Walką wieczoru sobotniej rozpiski, również było starcie mistrzowskie – w oryginalnej formule „Real Fight” nowym mistrzem w kategorii do 81kg. został Joilton Lutterbach (39-10) który w zaledwie 58 sekund znokautował utytułowanego w Muay Thai Czecha – Jakuba Benko.