”Trochę się go przestraszyłem”- Souza wspomina walkę z Błachowiczem

Choć od starcia Souza vs. Błachowicz minęło już prawie półtora roku, Brazylijczyk wciąż wspomina walkę z Polakiem, która pokazała mu że jego miejsce nie jest w kategorii półciężkiej. 

Ronaldo Souza (26-8,1NC) po cięższych chwilach w wadze średniej postanowił spróbować swoich sił w wadze półciężkiej, tam jednak jego plany na zdominowanie kategorii do 93kg pokrzyżował Jan Błachowicz (26-8), który na przestrzeni pięciu rund wypunktował Brazylijczyka. Po tej porażce Souza jasno stwierdził, że jego miejsce jest w wadze średniej:

”Średnia waga jest dla mnie lepsza, ponieważ przy półciężkiej zawodnicy są znacznie więksi. Kiedy walczyłem z Błachowiczem, trochę się przestraszyłem, bo był większy – prawie jak z wagi ciężkiej. On był większy od gości z półciężkiej, z którymi ja trenowałem! Wolę walczyć w wadze średniej, ponieważ to moja dywizja”

Teraz Souzę czeka pierwsze starcie po powrocie do wagi średniej, w którym podejmie Uriaha Halla (15-9) na gali UFC 249, która odbędzie się 9 maja w Jacksonville.

Dodaj komentarz