Powrót do korzeni na XTB KSW Epic!

Podczas gali XTB KSW Epic organizacja powróci do swoich korzeni. W jednym z pojedynków dojdzie do konfrontacji Piotra Kacprzaka (9-4, 2 KO, 4 Sub), czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu, z czarnym pasem w judo, Adamem Bryszem (2-0, 1 KO). Panowie zmierzą się na zasadach MMA, ale będą występować w kimonach ze swoich bazowych dyscyplin, tak jak robili to zawodnicy konfrontujący się podczas pierwszych gal KSW. Do rywalizacji w kategorii lekkiej dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. #Gliwice

Bilety na XTB KSW Epic już w sprzedaży na ebilet.pl.

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

25-letni Piotr Kacprzak jest utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia. Do profesjonalnego świata MMA wszedł w roku 2018. Do dziś stoczył trzynaście walk, z których dziewięć wygrał. Jest byłym mistrzem wagi piórkowej organizacji Babilon MMA. W KSW zadebiutował w roku 2022 i wygrał z Jose Marcosem Limą. Specjalnością Kacprzaka jest fenomenalna i bardzo widowiskowa gra parterowa. Piotr jest czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje na matach grapplingowych, gdzie wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski ADCC.

Adam Brysz ma za sobą dwie walki i dwa zwycięstwa w zawodowym MMA. Popularny „Tornado” zadebiutował w roku 2014, ale potem miał długą przerwę od startów w mieszanych sztukach walki. Do zawodowej rywalizacji powrócił we wrześniu zeszłego roku na gali organizacji FEN. Zawodnik ze Świętochłowic wywodzi się z judo, w którym ma czarny pas. Jest wielokrotnym medalistą zawodów krajowych i międzynarodowych. W swojej bogatej karierze w judo wywalczył między innymi pierwsze miejsca w super pucharze i pucharze Polski. Zdobył też srebrny medal w pucharze Europy i wicemistrzostwo Polski.

Karta Główna | Main Card

70,3 kg/155 lb: Piotr Kacprzak (9-4, 2 KO, 4 Sub) vs. Adam Brysz (2-0, 1 KO) [MMA bout in gi]