Podsumowanie września w KSW

Dziewiąta gala KSW w roku 2023 odbyła się 16 września w Hali Orbita we Wrocławiu. Organizacja po raz piąty w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru KSW 86 doszło do czwartego starcia Jakuba Wikłacza, mistrza wagi koguciej, z Sebastianem Przybyszem, numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej. Starcie tych dwóch świetnych zawodników ponownie dostarczyło niesamowitych emocji. Walka była przeplatana efektownymi wymianami w stójce i mocnymi akcjami na macie. Pod koniec czwartej rundy Wikłacz mocno zaatakował nielegalnym kopnięciem na głowę Przybysza, który był w parterze i starcie zostało przerwane. Po kontroli lekarza zapadła decyzja, że Sebastian Przybysz nie może kontynuować walki. Sędzia zdecydował, że nielegalne kopnięcie nie było intencjonalne, więc odebrał dwa punkty Jakubowi Wikłaczowi i po podliczeniu kart punktowych konfrontacja zakończyła się remisem, a Jakub Wikłacz pozostał mistrzem wagi koguciej.

Podczas KSW 86 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż siedem zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć sześć nokautów i jedno poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Michał Michalski i Dominik Humburger zostali wyróżnieni za najlepszą walkę wieczoru. Damian Piwowarczyk otrzymał bonus za najlepszy nokaut, a Viktor Pešta za najlepsze poddanie.

Wrzesień przyniósł także informacje o kolejnych zestawieniach gali KSW 87, która odbędzie się 14 października w Czechach. Ogłoszono także galę XTB KSW 88. Już 11 listopada organizacja KSW po raz drugi zawita ze swoim wydarzeniem do Radomia. W głównej walce wieczoru fani zobaczą niesamowite starcie, które bez wątpienia można nazwać „Bitwą o Radom”. Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu wagi piórkowej, zmierzy się z młodym wilkiem polskiego MMA, Patrykiem Kaczmarczykiem. Przy okazji Kaczmarczyk przedłużył swój kontrakt z organizacją KSW.W ostatnim miesiącu ogłoszono również, że do organizacji dołączyło czterech kolejnych zawodników: Ahmed Abdulkadirov, Miljan Zdravković, Rafał Haratyk i Michał Dreczkowski.

<INFORMACJA PRASOWA KSW>

 

Dodaj komentarz